Egygólos hátrányban a Győr

metz-handballA Győri Audi ETO KC 32-31-re kikapott a francia Metz otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi, első mérkőzésén.

A győriek korábbi, a franciák jelenlegi szlovén légiósa, Ana Gros két góljával indult a találkozó, de a magyar csapat gyorsan egyenlített. A folytatásban is szoros volt az állás, majd Tomori Zsuzsanna találataival először alakult ki kétgólos különbség a vendégek javára (7-9).

Amikor a pontosabban támadó Metz fordított, Ambros Martín vezetőedző időt kért, ennek hatására az ETO visszavette a vezetést. A rendkívül hullámzó játékot hozó első félidő annak ellenére döntetlennel (16-16) zárult, hogy a hazaiakat négyszer büntették kétperces kiállítással a játékvezetők, a vendégeket viszont egyszer sem.

A szünet után egy ideig felváltva születtek a gólok, de amikor a magyar csapat nyolc percen keresztül nem tudott betalálni, újra elhúztak a franciák (22-19). A győriek spanyol edzője ismét időt kért, de ezúttal ez sem használt, játékosai számos helyzetet kihagytak, így a 48. percben újabb időkérés következett.

A következő percekben a vendégek nagyot küzdöttek, és mivel jobban is kézilabdáztak, mint korábban, jelentősen csökkentették hátrányukat, sőt a norvég Nora Mörk, valamint a csereként beállt kapus, Kiss Éva vezérletével az 58. percben egyenlítettek (30-30), végül azonban egy góllal kikaptak.

Mörkhöz hasonlóan Ana Gros is tíz góllal zárta a találkozót.

A visszavágót jövő szombaton rendezik Győrben.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Metz (francia) — Győri Audi ETO KC 32-31 (16-16)

Metz: Glauser, Rajcsics (kapusok), Aoustin 5, Burlet, Edwige, Flippes, Gros 10, Horacek, Kanor 1, Luciano 3, Maubon 2, N’Diaye, Nocandy, Pop-Lazics 4, Smits 3, Zaadi Deune 4.
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Amorim 2, Bódi 3, Broch 3, Elghaoui 1, Görbicz 3, Groot 3, Hársfalvi, Knedliková 1, N. Mörk 10, Pál, Puhalák 1, Tomori 4.