Egygólos különbséggel nyert a MAC Budapest

A második MAC 2-1-re legyőzte a sereghajtó román Corona Brasov együttesét a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján.

A vendég együttesnél a magyarországi körút harmadik állomásán sem lépett jégre Mihály Árpád, de más hiányzója nem volt Brassónak, a kapuban Tőke kapott lehetőséget. A másik oldalon a hasonlóan fiatal Arany védhette a MAC kapuját, a hiányzók között pedig Tokajit és Stipsiczt jegyezhettük fel.

Álmosan kezdtek a csapatok, de már az elején kialakult egy enyhe hazai fölény, ez a negyedik perc végén érett góllá, amikor Terbócs István Nagy Krisztián lövésének kipattanóját küldte vissza a hálóba. Nem sokkal később a Corona került előnybe, de az ebből adódó mezőnyfölény nem eredményezett gólt.

A 17. percben a MAC került kettős előnybe, de jól működött a Brassó speciális egysége, de nem született gól egészen a második harmad közepéig. Akkor Ian McDonald egy szép egyéni akcióban cselezte ki Tőkét, miután a Brassó védelme szabadon hagyta a harmad közepén. A folytatásban hasonló mederben csordogált a játék, előnyben veszélyeztetni tudott Keresztes Ottó együttese, egyenlő létszámnál viszont többnyire a MAC akarata érvényesült.

Gól viszont nem esett egészen a harmadik harmad végéig, amikor Molnár Zsolt tette hirtelen izgalmassá a meccset, elrontva ezzel Arany karnyújtásnyira lévő shutoutját. A fennmaradó három és fél percben viszont nem tudott közelebb kerülni a Brassó, így a MAC otthon tartotta a három pontot, ezzel egy pontra közelítette meg az élen álló Jegesmedvéket.

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – UTE 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)
Gól: Peterdi Imre (15.), Philip Busbacher (44.), Azari Zsolt (48.), ill. Kiss Dániel (20.), Jozef Mihalik (53.)

MAC Budapest – Corona Brasov (román) 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
Gól: Terbócs István (4.), Ian McDonald (29.), ill. Molnár Zsolt (57.)

Debrecen – HSC Csíkszereda (román) 5-6 (3-2, 0-1, 2-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Kovács Bronson Zoltán (10., ee.), Hetényi Péter (15.), Danil Kaskov (18.), Vladislav Troshin (51.), Berta Ákos (57., kettős emberelőnyben), ill. Moldován Ervin (1.), Anton Berlev (9., embehátrányban, 21., 60., kettős emberelőnyben), Raman Mahdzeyeu (45.), Kalvis Ozols (63., ee.)

Forrás: icehockey.hu