Egygólos magyar győzelem Kraljevóban

nagy_kornelA magyar férfi kézilabda-válogatott – noha már nyolc góllal is vezetett – 26-25-re győzött a szerb csapat vendégeként a világbajnoki selejtező első felvonásán, Kraljevóban.

A hazaiaknál négy alapjátékos, Momir Ilic (MVM Veszprém), Marko Vujin (THW Kiel), Alem Toskic (Vardar Szkopje) és Ivan Nikcevic (Wisla Plock) nem szerepelt.

Remekül kezdett Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese, amely a 6. percben már 4-0-ra vezetett. Időt kért a hazaiak szakvezetője, majd a szerbek első gólját a 8. percben az ex-veszprémi Zarko Sesum szerezte. Egy darabig maradt a jelentős különbség, de amikor a hazaiak emberelőnybe kerültek, feljöttek 7-5-re.

A magyar csapat kapitánya több poszton cserélt, s nem sokkal később a válogatottban négy év elteltével szereplő Fazekas Nándor büntetőt védett. A szünet előtti hajrában ismét felpörögtek a magyarok, így megint nőtt a különbség (8-13).

A második félidő elején is jól ment a szekér (10-18), ám 13-19 után sorozatban lőtték a gólokat a szerbek, így megint izgalmassá vált az összecsapás. Iváncsik Tamás ekkor büntetőt rontott, majd a hazaiak fordítottak a 48. percben (20-19). Időkérés után sorra kapták a kiállításokat a magyarok, de sikerült visszavenni a vezetést. A szerbek újabb hétméterest hibáztak, emberhátrányban pedig Császár Gábor volt eredményes (23-24).  A hajrában még két-két gól esett.

Xavi Sabate: – Mindkét csapatnak gratulálok, különösen Dejan Perics mesternek, mert szerintem az utolsó két évben nagyon jó munkát végzett a szerb válogatottal. Nagyon jól játszottunk az első félidőben, tudtunk indítani, sikerült könnyű gólokat szerezni. A második félidőben tíz perc elteltével a kettős emberelőnyét Szerbia kihasználta, Nenadics nagyon jól játszott, irányította a csapatát. Boldogok vagyunk, mert itt nagyon nehéz vendégként győzni. Igazán nehéz mérkőzés vár még ránk Veszprémben.

[Customads id=646335]

Schuch Timuzsin: – Nagyon izgalmas mérkőzést láthattak a nézők. Kiválóan kezdtünk, a második félidőt ugyanúgy folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk. A meccs képe ott fordulhatott meg, amikor kettős emberhátrányba kerültünk, és a hazaiak három gólt hoztak rajtunk. Kicsit megakadt a támadójátékunk, és ekkor közelebb tudtak kerülni hozzánk. De nagyon örülök, hogy itt, Szerbiában sikerült nyerni, reméljük, Veszprémben is győzünk.

Dejan Perics: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk, mert a magyarok idegenben is győzni akarnak. Gyengén kezdtünk, különösen védekezésben, amikor hátul feljavultunk, onnantól volt esélyünk felzárkózni. A csapatunk nyolc gól hátrányban sem omlott össze, ennek köszönhetjük, hogy tisztes vereséget szenvedtünk, de ez az eredmény nem túl biztató számunkra.

A magyar csapat a mérkőzés után hazautazik, a játékosok egy nap pihenőt kapnak.

A visszavágót szerdán 20 órakor rendezik Veszprémben. A párharc győztese vehet részt a 2017 januárjában, Franciaországban sorra kerülő világbajnokságon.

Férfi vb-selejtező, 1. mérkőzés:

Szerbia-Magyarország 25-26 (8-13)
Szerbia: Arszics, Marjanac (kapusok), Beljanszki, Djukics 2, N. Ilics 4, Marjanovics, Marszenics 2, Mitrovics, Mladenovics, Nenadics 10 (5), Rnics, Sesum 3, I. Sztankovics 1, Sz. Sztankovics 1, Vejin, Zelenovics 2.
Magyarország: Mikler, Fazekas (kapusok), Ancsin 3, Balogh, Bánhidi 1, Bodó, Császár 2, Gulyás 1, Ilyés 1, Iváncsik G., Iváncsik T. 6 (3), Lékai 4, Nagy K. 3, Nagy L. 4, Schuch, Zubai 1.

Forrás: MKSZ/MTI