Egymást húzva maradhatnak a világelitben a magyar kenus lányok

Shares

Tokióban először szerepel majd a női kenu az olimpiai programban, és mindkét számban, 500 párosban és 200 egyesben is éremesélyes lehet Takács Kincső és Balla Virág. A világ legjobb kenusai közé tartozó győri versenyzők az idén is itthon készültek, a közös edzések pedig szerintük csakis jó hatással vannak rájuk.

A világbajnok Takács Kincső és az Európa-bajnok Balla Virág nem utazott el melegvízi edzőtáborba, hanem a téli alapozás után is Magyarországon készült a szezonra.

„Szeretünk itthon edzeni, mert minden adott ahhoz, hogy jó és minőségi edzéseket végezzünk. Nem is voltunk még melegvízen, és nem szerettünk volna a szokásoktól eltérni” – kezdte Takács Kincső, aki szerint az enyhe tél miatt meg tudtak oldani mindent itthon, amikor pedig beköszöntött a hideg, akkor tanmedencében edzettek.

Győri csapat- és párostársa, Balla Virág is azt mondja, hogy jól sikerült eddig a felkészülésük, és mivel megszokták, hogy itthon eddzenek, így fel sem merült bennük, hogy külföldre utazzanak, mint a válogatott keret nagy része, amely két helyszínen, Dél-Afrikában és Portugáliában vett részt melegvízi edzőtáborban.

„Ugyanakkor még nagyon az elején vagyunk, igazi tavaszi formában, de úgy érzem, hogy tavalyhoz képest sokat fejlődtem” – tette hozzá a 23 éves Balla Virág. Szerinte azzal, hogy az olimpiai programba bekerült a női kenu, minimálisan változott a felkészülésük is. „Úgy érzem, hogy még jobban odafigyel ránk az edzőnk, Szabados Krisztián, és előfordul, hogy a fiúktól külön is van edzésünk.”

Takács Kincső viszont úgy gondolja, hogy mióta elkezdtek kenuzni, csak az olimpiára készülnek, mivel várható volt, hogy a nemek számának kiegyenlítése miatt rövidesen ötkarikás szám lesz a női kenu is. „Plusz mi eddig is olyan versenyzőkkel edzettünk együtt, akik az olimpiára készültek. Abban biztos vagyok, hogy az itthoni és a nemzetközi mezőny is megerősödik ezzel, sőt, a nemzetek száma is bővülni fog.”

„Egyetértek Kincsővel – reagált Balla Virág. – Biztos, hogy nehezebb dolgunk lesz az idén, mint tavaly, hiszen évről évre erősödik a mezőny, de mi ugyanúgy megküzdünk majd a helyezésekért, ahogy eddig mindig is tettük.”

Az idén is az 500 páros lesz a fő számuk, a másik olimpiai szám, a 200 egyes csak ajándék lesz, ha valaki elviheti. Szerencsésnek vallják magukat, hogy évek óta együtt edzhetnek.

„Abszolút előny ez a számunkra. Minden edzésen húzzuk egymást, persze van, hogy fáradtabbak vagyunk, és akkor nem szeretjük nyüstölni a másikat, de mindig mindent meg tudunk beszélni. Ma is párost edzettünk, nagyon jó gondolatok születnek ilyenkor. De több remek kenus lány is van a csoportunkban, szóval tényleg szerencsések vagyunk” – mondta Balla Virág, aki az idén a vébén párosban a dobogóra szeretne állni.

Takács Kincső is szeretné a tavalyi vb-negyedik helyet kijavítani, bár szerinte az idén annyiból könnyebb dolguk lesz, hogy többet tudnak együtt készülni.

„Kiegészítjük egymást, van, ami Virágnak fekszik jobban, és van, ami nekem, egymásnak vagy a húzóerői. Mindig van valami motiváció, amiért hajtsunk az edzéseken is. Nagyon jó, hogy együtt edzünk, hiszen így összhangban van a felkészülésünk, ugyanabban a szakaszban tartunk mindig, és ez a párosra jó hatással van. Bár tavaly, utolsó éves U23-as versenyzőként Virág még kiment a korosztályos vébére, ez kicsit megtörte a közös felkészülésünket és a páros egységét, de az idén már ez sem szólhat bele az eredményességünkbe. Szeretném, ha az idén csúcsformába kerülve 1 perc 55 másodperces időt mennénk párosban. Majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.”

(MKKSZ)