EHF Kupa: fölényes érdi győzelem, újabb fehérvári döntetlen

ERDAz Érd 12 góllal verte a Byasen Trondheim csapatát hazai pályán a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap. Az Alba Fehérvár 21-21-es döntetlent játszott a Brest Bretagne otthonában.

A magyar csapat a szünetben három találattal vezetett, majd nagy lendülettel kezdte a második játékrészt, s ennek eredményeként a 39. percre meglett a nyolcgólos különbség, amely a végéig még tovább nőtt.

Az Érd a Byasen elleni két mérkőzés előtt kikapott az orosz Rosztov-Dontól, majd győzött a német Bietigheim ellen. A jövő héten az orosz csapattal mérkőzik itthon. Négy kört követően az Érd a második helyen áll a Rosztov mögött.

A magyar együttes múlt szombaton héttel kapott ki, ezért volt fontos, hogy ezúttal legalább nyolccal nyerjen, mert így egy esetleges összevetésben, pontazonosság esetén megelőzi majd a norvég együttest.

EHF Kupa, nők, csoportkör, 4. forduló, C csoport:

Érd – Byasen Trondheim (norvég) 34-22 (15-12)
Érd: Janurik, Gridnyeva, Stojak (kapusok), Araujo 2, Barján, A. Bulatovics 2, Fekete 1, Gonzalez 2, Gulyás 1, Kisfaludy 4, Kiss N. 1, Klivinyi 6, Krpez-Slezak 8, Signaté 6, Szabó L. 1, Vajda. Edző: Szabó Edina.
Byasen: Lerstad, Pedersen (kapusok), Aardahl, Alstad 7, Arntzen 3, Hernes, Hjertner, Högdahl 1, Jacobsen 1, Skogen, Tomac, Venn 6, Waade 4. Edző: Arne Högdahl.

Rosztov Don (orosz) – Bietigheim (német) 34-24 (19-11)

A csoport állása: 1. Rosztov Don 6 p (108-97), 2. Érd 4 p (121-111), 3. Byasen 4 p (119-125), 4. Bietigheim 2 p (110-125)

Újabb fehérvári döntetlen

Deli Rita gárdája remek védekezést bemutatva már a szünetben is vezetett, ekkor 7-11-et mutatott az eredményjelző. A második félidőben tovább nőt a különbség, 20-14-re is vezettek Hajduch Csengéék, de ezt követően már csak egyszer tudták bevenni a francia kaput, míg a hazaiak folyamatosan zárkóztak vissza, és ugyanúgy, mint egy héttel ezelőtt Székesfehérváron Maud-Eva Copy egyenlített az utolsó pillanatban.

A döntetlennel a Fehérvárnak négy kör után négy pontja van, és jelenleg a harmadik helyen áll a B-csoportban. A kvartett élén a Brest áll hat ponttal, de a Lipcsét legyőző Krasznodarnak is hat pontja van a második helyen.

A Fehérvár legközelebb február 4-én éppen az orosz gárdát fogadja majd.

EHF Kupa, nők, csoportkör, 4. forduló, B csoport:

Brest Bretagne(francia) – Alba Fehérvár KC 21-21 (7-11)
Brest: Darleux, Dangueuger (kapusok), Adelin, Copy 6, Desgrolard, Geiger 1, Iziquel, Le Hir, Limal, N’Gouan 1, Ntsama Akoa 3, Pineau 7, Prouvensier 2, Rassinoux, Tizi Sadki, Toublanc 1. Edző: Laurent Bezeau.
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 3, Boldizsár, Gjeorgjievszka 3, Hajduch 1, Kazai, Klikovac 1, Májer, Mayuko 2, Mendy 4, Pelczéder 2, Piedade 5, Rózsás, Tilinger. Edző: Deli Rita.

HC Leipzig (német) – Kubany Krasznodar (orosz) 27-33 (12-19)

A csoport állása: 1. Krasznodar 6 p (117-104), 2. Brest 6 p (107-82), 3. Fehérvár 4 p (106-98), 4. Leipzig 0 p (87-133)

Négy kvartettben zajlanak a küzdelmek, a körmérkőzések zárultával az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe. Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF Kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.