Ekdal mesterhármast lőtt a San Siróban

Crisetig_EkdalAz olasz elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában az Internazionale óriási meglepetésre hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget.

Milánóban a 10. percben egy előrevágott labda pattant le az Inter védői mögött, az arra járó Marco Sau köszönte szépen és 15 méterről a Samir Handanovic kapujába vágta a labdát (0-1).

A 18. percben Rodrigo Palacio ugratta kei Pablo Osvaldót, aki elhúzta a labdát a kapus mellett, majd bal lábbal a Cagliari kapujába helyezett (1-1). Az első félóra végén Yuto Nagatomo két perc alatt begyűjtött két sárgalapot, a japán játékos kiállítása után feltámadtak a vendégek.

A 29. percben a jobb szélen felfutó Dossena 18 méterről lőtt kapura, az elvetődő Handanovic kiütötte a labdát, ám a kipattanót Albin Ekdal helyezte az Inter hálójába (1-2).

A 34. percben Ibarbo egy megkerülős csel után lerobogott az alapvonalig, visszatett labdáját az érkező Ekdal 11 méterről helyezte a kapuba (1-3). Tíz perccel később Andrea Cossu hagyott ki egy büntetőt, majd egy vendégszöglet után ismét Ekdal volt jókor, jó helyen, a svéd csatár negyedórán belül háromszor vette be az Internazionale kapuját.

A hazaiaknál Walter Mazzari becserélte D’Ambrosiót, Guarint és Icardit is, ám a második játékrészben még szépíteni sem tudott az Inter. A kék-feketék hazai pályán legutóbb egy éve az AS Romától kaptak ki három góllal (0-3). Akkor Francesco Totti vette be kétszer Handanovic kapuját.

A Cagliari svéd középpályásának ez volt az első mesterhármasa a Serie A-ban. Albin Ekdalt a Juventus szerződtette Olaszországba, ám a svéd játékos nem tudott megragadni a torinói csapatban.