Életben maradt az AS Roma

Miralem Pjanic büntetője döntött Rómában. Fotó: Ansa

A labdarúgó Bajnokok Ligájában négy forduló után csak a Zenit Szentpétervár százszázalékos, az orosz gárda szerdán Lyonban is legyőzte az Olimpique gárdáját. Szintén idegenben nyert az FC Porto, míg az Olimpiakosz hazai pályán fordított a Dinamo Zagreb ellen.

De menjünk sorjában. Az A csoportban az FC Barcelona a BATE ellen hozta a kötelező győzelmet, az első félidőben Neymar értékesített egy büntetőt, majd a második játékrészben Luis Suarez és Neymar oda-vissza alapon kiosztott egymásnak egy-egy gólpasszt. Rómában egy sokkal izgalmasabb mérkőzést láthatott az Olimpiai-stadion közönsége. Rögtön a 2. percben Edin Dzeko a félpályáról ugratta ki Mohamed Salahot, aki végignyargalt a pályán, majd a kapus keze, teste mellett helyezett a Bayer Leverkusen kapujába (1-0). Az akció méltán nyerte el a lelátón ücsörgő Francesco Totti tetszését is.

A 14. percben egy német szabadrúgás után az olasz védők mögé befutó Chicharito nem találta el jól a labdát, így kimaradt az óriási ziccer. A 29. percben Nainggolang a leshatárról ugratta ki Edin Dzekót, aki 15 méterről a kifutó Bernd Leno mellett a bal alsó sarokba helyezett (2-0). Egy perccel később Gervinhótól indult az akció, majd Salah passzolt Dzekóhoz, aki ígéretes helyzetből lőtt kapu fölé.

A vendégeknél a szünetben Stefan Kiessling helyére Karim Bellarabi állt be. A 46. percben éppen Bellarabi tette le a labdát Kamplnak, a szlovén játékos visszagurított, az alapvonal mellől az érkező Admir Mehmedi tíz méterről vágta a labdát a kapu bal oldalába (2-1). Öt perccel később Bellarabi ugratta ki Javier Hernandezt, aki a kapus mellett bombázott a Bayer hálójába (2-2).

Az 56. percben a hazaiaknál Florenzi helyére állt be Maicon, három perccel később Mehmedi tört kapura, ám éles szögből leadott lövését Szczesny hárította. Hamarosan mindkét oldalon kidőlt egy-egy cserejátékos. A 73. percben a megsérült Bellarabit Julian Brandt váltotta, három perccel később a hazaiaknál Maicon mindössze húsz perc játék után sántikált le a pályáról, helyére a görög Toroszidisz állt be.

A 79. percben a Bayer 16-osán belül pattogott a labda, majd Pjanic lövése után a labda túljutott Lenón ám még a gólvonal előtt gurult, amikor Ömer Toprak a gólhelyzetben lévő Salahot belökte a kapuba. Szergej Karasev játékvezető kiállította a török hátvédet és megítélte  a büntetőt a Roma javára. A tizenegyest Miralem Pjanic vállalta, aki Leno hóna alatt lőtt a jobb alsó sarokba (3-2).

A két csapat első találkozóján a BayArénában 4-4-es döntetlen született, két hete a Roma már 4-2-re vezetett, ám a Bayer egy remek hajrával pontot mentett. Ezúttal a Roma győzelme az olasz csapat „életben maradását” jelentette, azaz az E csoportban még nem dőlt el melyik csapat jut tovább a Barcelona mellett. A Bayer Leverkusen előbb elutazik Fehéroroszországba, majd hazai pályán fogadja a Barcelonát, míg a Roma előbb játszik a Nou Campban és az utolsó körben látja vendégül a BATE-t.

Az F csoportban a Bayern München alaposan visszavágott az Arsenalnak a Londonban elszenvedett vereség miatt. Az Ágyúsok utoljára tavaly tavasszal kaptak egy mérkőzésen három gólnál többet, akkor a Stamford Bridge-en a Chelsea ütötte ki az Arsenalt (6-0).

Pireuszban a Dinamo Zagreb a 21. percben szerzett vezetést, Josip Pivaric beadását a bosnyák Armin Hodzic bólintotta a kapuba, a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé (0-1).

Fortunisz az 54. percben büntetőt hibázott, ám a tíz perccel később pályára lépett Felipe Pardo nyerőembernek bizonyult. A kolumbiai csatár tulajdonképpen első labdaérintésre bal lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-1).

A 79. percben Pivaric a félpályánál rántotta le Pardót, amiért megkapta a kiállítást érő második sárgalapját. Végül a 90. percben a horvát hátvédek óriási hibája után a Fortunisz mögéjük belöbbölt labdáját Pardo ballal tekerte el Eduardo mellett a hálóba (2-1).

Az F csoportban így a Bayern München és az Olimpiakosz is 9-9 ponttal rendelkezik, három hét múlva a német és a görög csapat egymás ellen játszik az Allianz Arénában. Az Arsenal és a Dinamo Zagreb tulajdonképpen már csak a 3. helyért küzdhet meg egymással.

A G csoportban a Porto Izraelben, míg a Chelsea hazai pályán nyert. Ha a Dinamo Kijev nem tud pontot vagy pontokat szerezni Portugáliában, akkor az utolsó körben a Chelsea-Porto mérkőzés már csak a csoportelsőségről dönt.

A H csoportban egyszerű a képlet a Zenit Szentpétervár megnyerte negyedik mérkőzését is. A Lyonban megrendezett találkozón az egy pontos hazaiak számára kötelező lett volna a győzelem.

A 25. percben Hulk vezette rá a labdát a francia védőkre, majd középre passzolt Artyem Dzjubához, aki az öt és felesről az üres kapuba helyezett (0-1). A 31. percben Gonalons bombaerejű lövését hárította óriási bravúrral Lodigin, öt perccel később Henri Bedimo gyilkos erejű bal lábas lövése után a felső lécen csattant a labda.

Az 57. percben Hulk ugratta ki Dzujbát, aki elgurított Anthony Lopes mellett, a kapu felé guruló labdát Tolisso már nem tudta a gólvonal előtt kivágni (0-2). A KAA Gent Sven Kums büntetőjével győzte le a Valenciát.

Bajnokok Ligája, 4. forduló

E csoport:

AS Roma-Bayer Leverkusen 3-2 (2-0)
Gól: Mohamed Salah (2.), Edin Dzeko (29.), Miralem Pjanic (80., 11-es), ill. Admir Mehmedi (46.), Javier Hernandez (51.)
Kiállítva: Ömer Toprak (79., Bayer)

FC Barcelona-BATE Boriszov 3-0 (1-0)
Gól: Neymar (30., 11-es, 83.), Luis Suarez (60.)

F csoport:

Bayern München-Arsenal 5-1 (3-0)
Gól: Robert Lewandowski (10.), Thomas Müller (29., 89.), David Alaba (44.), Arjen Robben (55.), ill. Olivier Giroud (69.)

Olimpiakosz-Dinamo Zagreb 2-1 (0-1)
Gól: Felipe Pardo (65., 90.), ill. Amin Hodzic (21.)
Kiállítva: J. Pivaric (79., D. Zagreb)

G csoport:

Chelsea-Dinamo Kijev 2-1 (1-0)
Gól: Alekszandar Dragovics (34., öngól), Willian (83.), ill. A. Dragovics (77.)

Maccabi Tel Aviv-FC Porto 1-3 (0-1)
Gól: Eran Zahavi (75., 11-es), ill. Tello (19.), André André (49.), Miguel Layún (72.)