Elődöntős a Hull City és a Liverpool

Ben Woodburn megdöntötte Michael Owen rekordját. Fotó: sportinglife.com

Az angol ligakupában bejutott a legjobb négy közé a Liverpool és a büntetőkkel győztes Hull City is.

A szebb napokat is látott Leeds nem teljesen esélytelenként érkezett az Anfield Roadra, bár Jürgen Klopp, és csapatának több játékosa is egyértelműsítette: a Liverpool meg akarja nyerni a Ligakupát.

Az első félidőben csak tapogatóztak a felek, igazán nagy helyzet nem alakult ki, bár a liverpooliak szemmel láthatóan többet tettek a vezetés megszerzéséért. Erőfeszítéseiket ekkor még nem koronázta siker, így 0-0-val fordultak a csapatok.

A második játékrészben már több izgalmas jelenetet láthatott a publikum. Az 53. percben a Leeds szerzett labdát a Liverpool térfelén, majd Kemar Roof Mignolet mellett a bal kapufára tekerte a labdát. A 65. percben egy vendégszöglet után Kyle Bartley fejelt kapu mellé. Egy perccel később Roog 16 méterről leadott lövését hárította a Liverpool kapusa.

A 72. percben Sadio Mané ugratta ki Georginio Wijnaldumot, aki éles szögből a jobb kapufa tövét találta el. Négy perccel később Alexander Arnold beadása után a tétlenkedő Silvestri előtt Divock Origi két lépésről talált a Leeds kapujába (1-0).

A 81. percben Origi forgatta meg a 16-oson belül a Leeds United teljes védelmét, Wijnaldumhoz passzolt, aki továbbtette a labdát Benjamin Woodburnnek. A mindössze 17 éves játékos az öt és felesről bombázott a jobb felső sarokba (2-0). A 17 éves ls 45 napos fiatalember ezzel ráadásul a klub történetének legfiatalabb gólszerzőjévé lépett elő. Woodburn 98 nappal „javította meg” Michael Owen rekordját, aki eddig birtokolta a Liverpool legfiatalabb gólszerzőjének titulusát.

[Customads id=646335]

A Hull City a Championship listavezetőjét fogadta a KCOM-stadionban. A gólnélküli mérkőzés 79. percében elfogyott Mike Phelan türelme, a Hull City menedzsere egyszerrre hármat cserélt: beküldte a pályára James Weirt, Josh Tymont és a norvég Markus Henriksent. A vendégeknél Rafa Benitez csak egy cserével válaszolt, a skót Matt Ritchie helyére felküldte Christian Atsut.

A 89. percben Diumerci Mbokani szólalkozott össze Jamal Lascellesszel, a két játékos a vita hevében össze is fejelt. A játékvezető a Newcastle játékosának csak sárga lapot adott, míg a reklamáló kongói játékost piros lappal azonnal kiállította Neil Swarbrick.

A 98. percben a 16-os sarkáról érkező beadást Dwight Gayle fejelte, csúsztatta tovább, a kapu előtt pedig az érkező Mohamed Diamé helyezett a hálóba (0-1). Egy perccel később egy távoli lövés után kijött a labda a Newcastle kapusáról, az érkező Robert Snodgrass azonnal kiegyenlített (1-1).

Rafa Benitez a hajrában még becserélte az ír Daryl Murphy-t és az amerikai DeAndre Yedlint, ám az emberelőnyben játszó vendégek nem tudták megszerezni a győztes találatot.

A büntetőpárbajban Jonjo Shelvey bal alsó sarokba tartó labdáját csípte el Eldin Jakupovic, majd a második sorozatban Dwight Gayle a felső lécre bombázta a labdát. Végül 3-1-es állásnál Yoan Gouffran bődületesen rossz tizenegyesét is hárította a Hull City svájci kapusa.