Elődöntős a női válogatott, az olimpiai selejtező már biztos

Belgrád, 2016. január 20. Szűcs Gabriella (j) és a francia Louise Guillet a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében vívott Magyarország - Franciaország mérkőzésen 2016. január 20-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Szűcs Gabriella (j) és a francia Louise Guillet a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében vívott Magyarország – Franciaország mérkőzésen. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A magyar női vízilabda-válogatott 18-6-ra legyőzte a francia csapatot a belgrádi Európa-bajnokság szerdai negyeddöntőjében, a négy közé jutással pedig legrosszabb esetben is biztosította helyét az olimpiai kvalifikációs tornára.

A magyar válogatott magabiztosan készülhetett az összecsapásra, ugyanis legutóbb tavaly decemberben, a világligában 18-9-re, míg júliusban, a kazanyi világbajnokságon 18-3-ra győzte le mostani riválisát. Nem igazán hozta lázba a nézőket ez a párosítás, kis túlzással kongott az ürességtől a Kombank Aréna.

Bíró Attila tanítványai kellőképpen komolyan vették a mérkőzést, így már az első negyedben féltucat gólt szereztek, a nagyszünetre pedig hétgólos előnyt dolgozott ki (11-4). A folytatásban kissé „belealudt” a találkozóba a magyar válogatott, igaz, a franciák így is csak döntetlenre tudták hozni a harmadik negyedet.

A zárófelvonásra elfáradtak a franciák, szinte már lövésig sem jutottak el, a magyarok ezzel szemben könnyedén szerezték a gólokat, így végül fölényes győzelmet arattak.
 „Szolgálta a holnapi elődöntőre a felkészülésünket ez a mérkőzés, ugyanis ez a francia válogatott nem a portugál vagy a török együttes szintje, de egy hajtós, agresszív csapatról van szó” – nyilatkozta a mérkőzést követően Bíró Attila, aki hozzátette, természetesen csütörtökön már egy sokkal keményebb összecsapásra számít. „Jó védekezést várok, akkor biztos, hogy nyerünk”.

Antal Dóra elégedettebb lett volna, ha kevesebb gólt kapnak:
  „Van egy-két olyan hiba, amit ki lehetett volna küszöbölni, ezekre holnap jobban oda kell figyelni, mert egy élesebb mérkőzés lesz. A célnak ugyanakkor megfelelt ez az összecsapás, és már a következő mérkőzésre kell koncentrálni.”

A márciusi, hollandiai ötkarikás selejtezőtornán, melyhez a legjobb hatban kellett végezni a kontinensviadalon, négy kvótát osztanak ki. Az Eb-n egyetlen indulási jog talál gazdára, azaz a biztos riói részvételhez meg kell nyerni az Eb-t.
Bíró Attila együttese csütörtökön 17.15-től az olaszokkal találkozik a fináléba kerülésért.

Női vízilabda Európa-bajnokság, negyeddöntő:

Magyarország-Franciaország 18-6 (6-1, 5-3, 2-2, 5-0)
Magyar góldobók: Takács, Keszthelyi, Antal 3-3, Czigány, Bujka, 2-2, Csabai, Kisteleki H., Garda, Illés, Tóth I. 1-1.

Olaszország-Görögország 10-4 (1-0, 3-0, 2-2, 4-2)
Hollandia-Németország 19-2 (8-0, 3-1, 5-0, 3-1)

Oroszország-Spanyolország 17.15

Kisteleki Hanna (b) és a francia Aurore Sacre a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd