Vízilabda BL: elődöntős a Szolnok, az 5. helyért játszik az Eger

Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

Kis Gábor: „Végig kézben tartottuk a meccset.” Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

A Szolnoki Dózsa-Közgép bejutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjében, miután csütörtökön 7-5-re legyőzte a spanyol Barcelonetát a Margitszigeten. A ZF-Eger két góllal kapott ki a Jug Dubrovniktól.

A magyar bajnok Varga Dénes váratlan lövésével jutott előnyhöz, majd Nagy Viktor mutatott be több remek védést a szemerkélő esőben kezdődött találkozón. Ezt követően Marc Minguell találatával egyenlített a sorozatot eddig egyszer megnyerő katalán együttes. Hét másodperccel a negyed vége előtt Kis Gábor bombájával újra a Szolnok szerzett vezetést.

A második negyedben Nagy Viktor folytatta remeklését, míg Stefan Mitrovic egy nagyszerűen kijátszott támadást fejezett be góllal, kettőre növelve a Szolnok előnyét. A magyar csapat világbajnok kapusa újabb óriási védést mutatott be, majd Albert Espanol ziccerben a kapufát találta el, így a nagyszünetre 3-1-es szolnoki előnynél vonulhattak el a csapatok.

A térfélcsere után Kis Gábor emberfórból növelte tovább a magyarok előnyét, s bár a Barceloneta Alberto Munarriz találatával zárkózott, Vámos Márton visszaállította a háromgólos különbséget (5-2), amelyet Nagy Viktor a kapufa segítségével tartott meg. A negyed végén Mitrovic megszerezte a szolnokiak hatodik, saját maga második találatát is.

A záró felvonásban Strahinja Rasovic góljával újra háromra csökkentette a különbséget, majd Viktor Rasovic faragta még tovább a spanyol hátrányt. A háromgólos magyar vezetés visszaállításáról Varga Dénes gondoskodott, majd még tovább növelhette volna a különbséget, ám ötméteresét Daniel López hárította. Két perccel a végső dudaszó előtt Martin Famera állította be a végeredményt, miután Nagy Viktor az utolsó másodpercben bemutatta utolsó bravúrját a találkozón Albert Espanol ziccerénél.

Bajnokok Ligája, az elődöntőbe jutásért:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Barceloneta 7-5 (2-1, 1-0, 3-1, 1-3)
Gól: Kis G., Mitrovic, Varga Dé. 2-2, Vámos 1, illetve Minguell, Munarriz, Stra. Rasovic, Vi. Rasovic, Famera 1-1.

Cseh Sándor. Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: „Tudtuk, hogy a Barceloneta keményen kezd, erre nagyon jól reagáltunk az első negyedben. Utána, a második-harmadik negyedben játszottuk azt, amit igazán kell. Ott jól játszottunk. A negyedikben már picit azt éreztem, kicsit nyom is minket, hogy Magyarországon bejussunk a négy közé, ezért ott már nem annyira játszottunk, görcsösen őriztük az előnyt. Összességében elégedett vagyok, aránylag magabiztos győzelem volt, a védekezés nagyon jó lábakon állt, Nagy Viktor nagyon jól védett. Viszont felmerül egy nagy probléma, ha ez probléma: most egy éjszakánk lesz, hogy felkészüljünk a Pireuszra, amely eleve sokkal pihentebben érkezett ide, és most mi még játszottunk egy ilyen meccset. Nem annyira szeretem az élsportban ezt a szívvel kell játszani szöveget, mert minden szívvel és hittel kell, ugyanakkor azt gondolom, holnap ez az egyetlen út maradt előttünk.”

Nagy Viktor, a Szolnok kapusa: „Úgy ugrottunk be a vízbe, hogy ezt mi ma mindenképpen megnyerjük, nem adunk esélyt az ellenfélnek. Minden momentumon ezt éreztem. A támadáson, a védekezésen, a blokkoláson, egy-egy védésemen, mindenen. Minden megmozdulásunkban az volt benne, hogy ma nincs esélye a Barcelonetának. El kell venni az esélyt az ellenféltől, azért pedig nagyon meg kellett dolgozni. Ezt tette az egész csapat, nagyon jó meccs volt. A holnapi? Nézőpont kérdése: mondhatjuk, hogy mi meccsben vagyunk, ők meg nem. Mondhatjuk, hogy ők pihentebbek, mi meg fáradtabbak. Amikor beugrunk majd a vízbe, senkit nem fog érdekelni a múlt.”

Kis Gábor, a Szolnok játékosa: „Magabiztos volt a csapat, ez talán a legfontosabb kiemelni. Végig kézben tartottuk a meccset, s bár néha akadtak meleg pillanatok, valahogy mindig átvészeltük ezeket, jókor lőttünk gólokat, így voltaképpen nem adtunk sok esélyt nekik.”

Nyilatkozatok: waterpolo.hu

[Customads id=646335]

Nem jutott az elődöntőbe a ZF-Eger

Rögtön a találkozó elején előnybe került a háromszoros győztes horvát együttes, a rendező egri csapat a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter ötméteresével egyenlített. A következő támadásnál ismét a vendégeknél volt az előny. A nyitó felvonás utolsó egri támadását Uros Cuckovic pattintott lövésével zárták góllal a hevesiek, majd Branislav Mitrovic nagyszerű védésével a horvátok emberelőnyös lehetőségét is hatástalanították.

A második negyedben Mitrovic több védést is bemutatott, ám az Eger több nagy helyzetet is kihagyott, így öt góltalan perc után az összesen négy találatig jutó Luka Loncar centerből a Jugnak szerzett előnyt. Az egyenlítés a következő támadásból megszületett: Boris Vapenski emberelőnyből egalizált, sőt fél perccel később a vezetést is megszerezhette volna, ám ziccerét fogta a Jug kapusa, Marko Bijac, az ellentámadásból pedig újra a horvátok jutottak előnyhöz.

A nagyszünet után ismét kimaradt lehetőségek jellemezték a játékot: az egrieknek kétszer is a kapufa segített, míg a dubrovniki együttes jó kapusteljesítménye révén őrizte előnyét. Tette ezt egészen a negyed közepéig, amikor Cuckovic szépen kijátszott emberelőny végén vágta közelről a kapuba a labdát. Két perccel később pedig a mérkőzésen először a vezetést is megszerezte a házigazda Milos Cuk emberfóros góljával. Kettőre is növelhette volna előnyét az Eger, ám a center Bedő Krisztián ziccerét hárította Bijac, s ezt kihasználta a Jug: Loncar nyolc másodperccel a dudaszó előtt egyenlített emberelőnyből.

A záró felvonásban a Jug visszavette a vezetést, Vapenski emberelőnyből rögtön egyenlített. Ám nem állt sokáig 6-6 az eredményjelzőn, Loncar harmadik és negyedik góljával 8-6-ra ellépett a horvát gárda – először volt kéttalálatnyi a különbség a találkozón. Az eredmény már nem változott, a hajrában egyik csapat sem talált be a kapuba, így a Jug Dubrovnik jutott az olasz Pro Recco elleni pénteki elődöntőbe.

Jug Dubrovnik – ZF-Eger 8-6 (2-2, 2-1, 1-2, 3-1)
Gól: Loncar 4, Benic, García Gadea, Perrone, Markovic 1-1, illetve Cuckovic, Vapenski 2-2, Biros, Cuk 1-1