Előny az OSC-nél és a Szolnoknál

Vámos Márton (Szolnok) a labdával. Fotó: Illyés Csaba (archiv)

Az OSC szerzett előnyt a címvédő Egerrel szemben a férfi vízilabda ob I elődöntőjének első felvonásán: a fővárosi együttes szerdán két góllal kerekedett felül riválisán. A másik ágon magabiztosan nyert a Szolnoki Dózsa.

A Nyéki Imre Uszodában szerda este megrendezett találkozót 13-11-re nyerték a házigazdák. A sok gólt és rengeteg kiállítást hozó összecsapáson nem unatkoztak a nézők.

Remek egri kezdést követően rendezte sorait az OSC, és két perc leforgása alatt egyenlített, majd Lőrincz Bálint szerzett vezetést a vendégeknek (2-3).

Nem mindennapi gólpárbaj alakult ki a második felvonásban, összesen tizenkét találat született ebben a periódusban (8-9).

Nagyszünet után Erdélyi Balázs követően másodszor tudott meglépni két góllal az Eger, sőt Brguljan találata után 11-9-re is vezethettek volna, ha Csuk értékesíteni tudja a jogos ötméterest.

Az OSC újra egalizált, a búcsú felvonásra 11-11-nél úsztak ki a csapatok. A végjáték a fővárosiaknak kedvezett, Joseph Kayes találata után Gór-Nagy Miklós volt eredményes.

Az utolsó negyedben Bisztritsányi Dávid két-három fontos védése is kellett ahhoz, hogy az újbudaiak stabilizálják vezetésüket, és végül az utolsó pillanatig megtartották az előnyt
Az egyik fél második sikeréig tartó párharcának második felvonására május 6-án kerül sor.

Vincze Balázs (OSC): – A végjátékban nagyon sokat számított, hogy amióta ősszel kiderült, hogy nem tudunk tovább szerepelni a nemzetközi kupában, meghatározott ütemterv szerint lépegettünk előre. Jót tett a külföldi edzőtábor, a találkozót megelőző három és fél hét, amely során egyre tudatosabban terveztük, építettük fel azt a munkát, amellyel eljutottunk a mérkőzésig. Ezzel azonban nem zárul le sem az elődöntő, sem a bajnokság. Ha ennyi gólra nem is készültem feltétlenül, de a sok ítéletre, kiállításra igen. Ahogy egyes csapatoknak is van stílusuk, úgy a közreműködőknek is van, ezt figyelembe kell venni. Akkor történik meglepetés, ha valaki a stílusától eltérően tevékenykedik.

Dabrowski Norbert (Eger): – Nagyon bosszant, hogy tizenhárom gólt kaptunk. Nem értem miért. Bár fantasztikus támadójátékot mutatott be az OSC, mi a Bajnokok Ligájában erős csapatokat állandóan tíz gól alatt tudunk tartani, úgyhogy egyelőre tanácstalan vagyok – talán a videofelvétel megnézése után okosabb leszek. Amit az OSC mutatott, gyönyörű vízilabda volt, ezt tudom mondani.

Szolnokon az első gólt Katonás Gergely révén a Ferencváros szerezte, ám erre rögtön négy találattal válaszolt a Dózsa. A nagyszünetre négy gólra nőtt a hazaiak előnye, Nyéki Balázs két góllal tartotta játékban a zöld-fehéreket (8-4).

A harmadik negyedben Kolozsi és Marnitz Gergő csökkentette a Fradi hátrányát (8-6), ám a Szolnoki Dózsa ismét megrázta magát. Hiába nyerte meg ezt a játékrészt a vendégcsapat a záró játékrészt 3-1-re nyerte meg a hazai gárda. A hajrában Madaras Norbert duplázott (13-8).

Cseh Sándor (Szolnok): „Nyolcvan százalékban mindent jól csináltunk, húszban rosszul, nagyon rosszul. Ezen a szinten ez megengedhetetlen. Persze igazságtalan sem akarok lenni a csapattal, hiszen minialapozás után vannak a játékosok, nem játszottak másfél hete mérkőzést, hogy akarnak, az többé-kevésbé látszott. A körülményekhez sem tudtunk nagyon alkalmazkodni…”

Varga Zsolt (Ferencváros): „A végére elfáradtunk, kijött a csapatok közötti különbség. Az, hogy viszonylag sokáig partiban voltunk velük, az egész éves munkának köszönhető. Jól játszottunk, a visszavágón szeretnénk otthon jó eredményt elérni.”

E.ON férfi ob I, elődöntő, első mérkőzés:

A Híd-OSC-Újbuda – ZF Eger 13-11 (2-3, 6-6, 3-2, 2-0)
Gól: Gór-Nagy 3, Bátori 2, Brguljan 2, Kovács G. 2, Salamon 2, Decker Á. 1, Kayes 1, ill. Erdélyi 3, Biros 2, Hosnyánszky 2, Bedő 1, Csuk 1, Hárai 1, Lőrincz 1.

Szolnoki-Dózsa-Közgép–Ferencváros 13-8 (3-1, 5-3, 2-3, 3-1)
Alekszics 3, Madaras 3, Mitrovics 3, Mezei 1, Vámos 1, Varga Dénes 1, Varga Dániel 1, ill. Nyéki 3, Marnitz 2, Katonás 1, Kolozsi 1, Jansik Sz. 1.