Elszálltak a görögök, döntetlen a csoportrangadón

NIR_ROMAz F jelű Európa-bajnoki selejtező csoportban Feröer hazai pályán is legyőzte a görögöket, akik így kiszálltak a harmadik helyért vívott harcból. Észak-Írország és Románia döntetlent játszott egymással.

A görög válogatott Feröerre látogatott, hogy revánsot vegyen a szigetországiak őszi sokkoló görögországi győzelméért. A vendégek nem hogy méltó revánsot nem vettek, de újabb kínos vereséget szenvedtek a feröeriektől, akik ezúttal a szerencsével sem álltak hadilábon. A görögök ugyanis két meccs megnyerésére elegendő lehetőséget dolgoztak és hagytak ki, ha a jól védő Nielsen kapus már verve volt, akkor a kapufa segített a hazaiakon.

Mindeközben Feröer tökéletesen használta ki lehetőségeit, és szerzett két gólt. A 32. percben Vatnhamar jobb oldali beadása után Hansson 11 méterről lőtt a bal alsóba (1-0), a 70. percben pedig Holst jobb oldali beadását követően Olsen csavarta a 12 méterről a jobb felső sarokba a labdát (2–0). A 85. percben Szokratisz Papasztatopulosz szépített egy szöglet utáni fejesgóllal (2-1), de az egyenlítés nem jött össze, a görögök vereséggel zártak, és 6 forduló után két megszerzett ponttal sereghajtói a csoportnak.

A csoportot veretlenül, 13 ponttal vezető román válogatott Belfastban lépett pályára a csoport második helyén álló északírek ellen. Az első félidőben egyik csapat sem játszott igazán jól, egy-egy helyzet azért adódott mindkét kapu előtt, az északíreké volt nagyobb, a 44. percben Tatarusanu kapus hatalmasat védett egy szöglet után. Mindkét csapat számára fontosabb volt a győzelemnél, hogy ne szenvedjen vereséget, és bár adódtak azért helyzetek mindkét oldalon, ezt végül sikerült elérniük, 0-0-lal zárult a találkozó.

A csoport kettészakadt, a görögöknek már nincs reális esélyük a harmadik hely megszerzésére sem, és a finnek is eltávolodtak a pótselejtezőt érő pozíciótól. Meglepetésre a magyar válogatottra a feröeriek lehetnek a legveszélyesebbek a harmadik hely szempontjából, a bravúrokra is képes északi együttes azonban nem tűnik annyira kiegyensúlyozottnak, hogy ötpontos hátrányát ledolgozva valóban harcba szálljon a pótselejtezőért.

A mieinknek tehát ezek után inkább előre érdemes tekinteniük, hátha sikerül feljebb lépni a tabellán, és kiharcolni az egyenes ági kvalifikációt a franciaországi Eb-re.

D csoport:

Lengyelország-Grúzia 4-0 (0-0)
Gól: Arkadiusz Milik (62.), Robert Lewandowski (89., 90., 90.)

Írország-Skócia 1-1 (1-0)
Gól: Jonathan Walters (38., öngól), ill. John O’Shea (47.)

Gibraltár-Németország 0-7 (0-1)
Gól: André Schürrle (28., 65., 71.), Max Kruse (47., 81.), Karim Bellarabi (57.)

A csoport állása: 1. Lengyelország 14 pont, 2. 3. Németország 13, 3. Skócia 11, 4. Írország 9, 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0

F csoport:

Finnország-Magyarország 0-1 (0-0)
 Stieber (82.)

Észak-Írország – Románia 0-0

Feröer-szigetek – Görögország 2-1 (1-0)
Gól: Hallur Hansson (32.), Brandur Olsen (70.), ill. Papasztatopulosz (84.)

A csoport állása: 1. Románia 14 pont, 2. Észak-Írország 13, 3. Magyarország 11, 4. Feröer-szigetek 5, 5. Finnország 4, 6. Görögország 2

I csoport:

Örményország-Portugália 2-3 (1-1)
Gól: M. Pizzelli (14.), H. Mkoyan (72.), ill. Cristiano Ronaldo (29., 11-es, 55., 58.)
Kiállítva: Tiago (62., Portugália)

Dánia-Szerbia 2-0 (1-0)
Gól: Yussuf Poulsen (13.), Jakob Poulsen (87.)

Az állás: 1. Portugália 12 pont, 2. Dánia 10, 3. Albánia, 4. Szerbia 1 (6-6), 5. Örményország 1