Elvesztette veretlenségét a Szolnoki Dózsa

Sandro Sukno (b) és Kevin Graham a Nyéki Imre Uszodában. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Szolnok drámai végjátékban 10-9-re kikapott a horvát Jug Dubrovnik otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Az OSC-Újbuda harmadik mérkőzését is elveszítette. Az A csoportban először nyert a ZF-Eger.

Az első negyed után (1-1), illetve a második felvonás közepén (4-3) még szoros volt az állás, de a nagyszünetet követően komoly, ötgólos előnybe kerültek az emberelőnyös helyzeteket hatékonyan kihasználó horvátok (8-3).

Ezután hosszú hajrát nyitottak a szolnokiak, akik akcióból és létszámfölényes szituációból egyaránt eredményesek voltak, másfél perccel a vége előtt egyenlítettek (9-9), de Maro Jokovic emberfóros találata 51 másodperccel a végső dudaszót megelőzően a győzelmet jelentette a Dubrovnik számára.

Ez volt a Szolnok első veresége tétmérkőzésen a mostani szezonban, hiszen a bajnokságban még veretlen, és idáig a BL-ben is az volt.

A magyar bajnoki címvédő a Bajnokok Ligája következő körében, december 16-án a török Galatasaray otthonába látogat.

Az újbudai együttes a sorozat harmadik fordulójának szombati játéknapján a világsztárokkal felálló olasz Pro Reccótól kapott ki 12-7-re.

Vincze Balázs tanítványai csak az első két negyedben tudták valamelyest tartani a lépést az olasz „kirakatcsapattal”, a nagyszünet után kissé elfáradtak, ennek ellenére vezettek még szép akciókat, és szépítettek.
Az OSC a következő körben, december 16-án a szerb Partizan otthonába látogat.

Férfi vízilabda BL, 3. forduló

B csoport:

Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa-Közép 10-9 (1-1, 6-2, 2-2, 1-4)
Gil: Perrone Rocha 3, Markovic 2, Benic, Ivankovic, Jokovic, Obradovic, ill. Vámos Márton 3, Varga Dénes 3, Aaron Younger 2, Jansik Dávid 1.

A-Híd OSC Újbuda – Pro Recco (olasz) 7-12 (2-3, 0-1, 2-4, 3-3)
Gól: Salamon 3, Decker Á., Bátori, Graham, Gór-Nagy 1-1, ill. Ivovic 3, Aicardi, Pijetlovic, Prlainovic 2-2, Bodegas, Mandic, Sukno 1-1.

Először nyert a ZF-Eger

A ZF-Eger megszerezte első győzelmét a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: a magyar csapat a sorozat harmadik fordulójának szombati játéknapján 6-5-re győzte le a vendég Barceloneta együttesét.

A végletekig kiélezett összecsapáson a vendégek az utolsó másodpercekben kettős emberelőnyben támadhattak az egyenlítésért, de a kapufát találták el.

Az Eger – amely házigazdaként biztos résztvevője a jövő évi hatos döntőnek – a következő körben, december 16-án a montenegrói Jadran Herceg Novi otthonába látogat.

A csoport:

ZF-Eger – Barceloneta (spanyol) 6-5 (2-0, 0-2, 2-1, 2-2)
Gól: Vapenski, Hosnyánszky, Hárai, Cuckovic, Biros, Erdélyi 1-1, ill. Rasovic 2, Fernandez M., Tahull, Szirányi Balázs 1-1.