Emberhátrányban szerzett győztes gólt a Roma

Bradley

Az olasz elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban az AS Roma egyetlen góllal, de kilencedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos Rudi Garcia csapata. Az Internazionale két góllal legyőzte a Hellas Veronát és egy ponttal megelőzte Luca Toni csapatát.

Az Udinében megrendezett találkozó első félidejében nem ment igazán jól a vendégeknek, igaz az Udinese sem talált fogást az AS Román. A második félidő elején Maiconnak volt egy komolyabb helyzete, majd a brazil játékos a 66. percben összeszedte a kiállítást jelentő második sárgalapját is. Innentől kezdve az emberelőnybe került Udinese lett a mérkőzés nagy esélyese, ám Francesco Guidolin együttese nem tudott élni a lehetőséggel. Végül a 82. percben a holland Strootman tette le a labdát Michael Bradleynek (a képen), ki 16 méterről okosan helyezett a jobb alsó sarokba (0-1).

Az amerikai játékos mindössze négy perce volt a pályán, Bradley legutóbb több, mint egy éve az Atalanta ellen rúgott gólt a Serie A-ban. Győzelmével az AS Roma továbbra is százszázalékos, a Farkasok a 10. fordulóban a hazai pályán fogadják a Chievo Veronát.

Az AC Parma az első félidőben kétgólos előnyt szerzett az AC Milan ellen, ám a vendégek a második félidő derekán két percen belül egyenlítette. Végül a 94. percben a duplázó Marco Parolo állította be a 3-2-es végeredményt.

Délben a Napoli Gonzalo Higuain két értékesített büntetőjével nyert a Torino ellen, míg a Juventus szintén két góllal nyert a Genoa ellen. A torinói Zebrák két dél-amerikai találattal nyertek, a Juventus részére megítétlt büntető a cheili Arturo Vidal ártákesítette, majd az argentin Carlos Tevez állította be a 2-0-ás végeredmény.

A Fiorentina a kolumbiai Juan Cuadrado két góljával fordítottt Veronában a Chievo ellen, mindkét gólpasszt Giuseppe Rossi jegyezte.

Milánóban a 10. percben egy hazai szöglet után Jonathan kapáslövése Vagelis Morason megpattanva jutott a Hellas Verona kaaujába (1-0). Két perccel később a másik oldalról beívelt Inter-szöglet után Rolando fejelte le a labdát, majd Fredy Guarin lőtte kapura a labdát, ám a játékszer egy gólvonalon álló veronai játékosról kifelé pattant. Nem jutott messzire: ugyanis Rodrigo Palacióról vágódott a hálóba a labda (2-0).

A 32. percben Luca Toni ugratta ki Raphael Martinhót, majd a brazil középpályás 12 méterről, bal lábbal kilőtte a bal alsó sarkot (2-1). Hat perccel később Cambiasso és Palacio játszott össze a Verona 16-osán belül, majd Rolando találta el a bal kapufát. A kipattanó labdát Palacio továbbította Esteban Cambiassónak, ki a hálóba helyezett (3-1).

Az 56. percben egy újabb Inter-szöglet után Rolando talált közvetlen közelről Rafael kapujába (4-1). Végül a 71. percben Luca Toni tartotta meg a labdát, majd Romulót hozta játékba, ki 15 méterről, bal lábbal lőtte ki a bal alsó sarkot (4-2).

A Serie A gőzhenger módjára robog tovább, a jövő héten teljes fordulót rendeznek Olaszországban. Szerdán a Napoli Firenzébe látogat, míg a Juventus a Cataniát fogadja, mint már említettük a listavezető Roma – csütörtökön – a Chievo Veronát látja vendégül.

Serie A, 9. forduló

Udinese-AS Roma 0-1 (0-0)
Gól: Bradley (82.)
Kiállítva: Maicon (66., Roma)

Napoli-Torino 2-0 (2-0)
Gól: Higuaín (14., 32. – mindkettő 11-es)

AC Parma-AC Milan 3-2 (2-0)
Gól: M. Parolo (11., 90+4.), Cassano (45+1.), ill. Matri (61.), Silvestre (63.)

Juventus-Genoa 2-0 (2-0)
Gól: Vidal (23., 11-es), Tevez (36.)

Chievo Verona-Fiorentina 1-2 (1-1)
Gól: B. Cesar (13.), Ill. Cuadrado (45., 64.)

Bologna-Livorno 1-0 (1-0)
Gól: Jose Crespo (3.)

Catania-Sassuolo 0-0

Internazionale-Hellas Verona 4-2 (3-1)
Gól: Moras (9., öngól), Palacio (12.), Cambiasso (38.), Rolando (56.), ill. Raphael Martinho (32.), Romulo (71.)
Kiállítva: Belfodil (90+4.), ill. Moras (90+4.)

Sampdoria-Atalanta 1-0 (0-0)
Gól: Mustafi (57.)