Erdélyi Zsófia nyerte a bécsi félmaratont

Erdélyi Zsófia

Erdélyi Zsófia. Fotó archiv

Erdélyi Zsófia nyerte meg vasárnap a Bécsben rendezett félmaratoni futóversenyt.

A terepsport.hu tájékoztatása szerint a londoni olimpikon maratonfutó szülés utáni első nemzetközi versenyén nem az első sorból indult, mivel nem volt az utóbbi időben jegyzett ideje. Ugyanakkor hamar az élbolyhoz csatlakozott, majd folyamatosan elszakadt a mezőnytől, és a táv második felében már egyedül futott. Végül 1:15:25 órás idejével több mint egy perccel megelőzte a második helyen beérkező svéd Frida Lundent (1:16:43).

Erdélyi Zsófia egy hete a pozsonyi félmaratont 1:16.47 órás idővel nyerte meg. A magyar futónő célja, az olimpia, két hét múlva a düsseldorfi maratonon áll rajthoz.

Bécs félmaraton 1:15:25. Ezzel sikerült elsőnek áthaladni a célvonalon. Imádtam ezt a versenyt, pedig nagyon nehezen…

Közzétette: Zsofia Erdelyi – 2016. április 10.

A nőknél Csönge Helén 1:23.42 órás idővel a 8. helyen ért célba, míg a tiszakécskei Bor Katalin 1:26.02 órás idővel a 12. helyen végzett.

A maratoni távon a nőknél a mindössze 21 éves Shuko Genemo nyert etióp honfitársnője előtt. Laluska Zsuzsa 2 óra 51.29 perces idővel a 17. helyen végzett, kettővel mögötte még három órán belüli idővel ért célba Pettkó-Szandtner Judit (2:58.28). Kovács Réka a 25. helyen zárt a 42 195 méteres versenyt.

A férfiaknál öt kenyai maratonista csatázott a dobogóért, végül Robert Chemosin nyert Charles Cheruiyot és Suleiman Simotwo előtt.