Erdős Martin Eb-ezüstérmes Cipruson

Erdős Martin rúg

Minden korosztályban született egy magyar érem a Limassolban megrendezett kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokságon.

A zárónapon – a tavalyi évben az MKSZ által az év férfi sportolójának választott – Hárspataki Gábor az U21-esek 75 kg-os súlycsoportjában bronzérmet nyert. Vécsei Balázs kadetek között elért bronza után szombaton Erdős Martin a dobogó második fokára állhatott fel a juniorok mezőnyében. Mindhárom érmes karatéka az MTK versenyzője.

Erdős meggyőzően menetelt a 68 kilogrammos junior fiúk mezőnyében. A Barcsról a fővárosba került fiatal magyar első három mérkőzését 13-0-ás pontkülönbséggel hozta, majd a belga Rosiellót is legyőzve bejutott a kategória a fináléjába. A döntőben a montenegrói Hodzic 2-0-ra nyert, de az ezüstéremmel Erdős Martin így is pályafutásának legnagyobb sikerét mondhatja magáénak.

Hárspataki Gábor

A 2015-ös évben szerzett U21-es világ- és Európa-bajnoki címe után Hárspataki Gábor Cipruson is felállhatott a dobogóra. Ez azért is nagy szó, mert nem könnyű elbírni az esélyesség terhét, ráadásul a kontinensviadalt megelőző napokban betegséggel is bajlódott. Az Eb-n a 19 éves magyar kiválóságot csak a végső győztes olasz Martina tudta legyőzni a döntőbe jutásért. „Hársi” a bronzmeccsen javított, így újabb medállal gazdagította egyre jelentősebb éremgyűjteményét.

Közel állt az éremszerzéshez a 67 kg-ban Tamás Ferdinánd is. Az őszi jakartai vb-n harmadik helyezett versenyző három győzelmet és egy vereséget követően eljutott a bronzmérkőzésig, ám ott 3-2-re kikapott az ukrán Kopitkótól. A vb-érem, a felnőtt világelitben januárban – a Karate1 Premier League sorozat párizsi állomásán – elért ötödik hely utáni újabb ötödik helyezés azt jelzi, hogy Tamás Ferdinánd jó úton halad.

Forrás: karate.hu