Érik a Murray-Nadal döntő Pekingben

nadal-beijing-2016-thursdayA pekingi China Open férfi szekciójában csütörtökön két kimelt teniszező Bautista Agut és Lucas Pouille búcsúzott. A nőknél óriási meglepetésre az ukrán Jelena Szvitolina legyőzte a világelső Angelique Kerbert.

A selejtezőből érkezett Kyle Edmund volt az, aki a 3. fordulóban három játszmában győzte le Roberto Bautista Agutot. A 21 éves Dél-Afrikában született angol játékos ellenfele a nyolcaddöntőben az első helyen kiemelt Andy Murray lesz. A két brit teniszező eddigi egyetlen mérkőzését idén a Queens’s Club gyepén Andy Murray 6:4, 3:6, 6:1 arányban nyerte meg.

A 6. helyen kiemelt Lucas Pouille-t a bolgár Grigor Dimitrov győzte le. Az első szett rövidítését Dimitrov bukta el, míg a második játszma végén a bolgár játékos 7-0-ra nyerte meg a tie-breaket. A döntő szettben Dimitrov nyert 6:4 arányban. A bolgár teniszező következő ellenfele Rafael Nadal lesz, a 2. helyen kiemelt spanyol teniszező zsinórban hétszer győzte le Dimitrovot.

A nőknél óriási meglepetésre az ukrán Jelena Szvitolina legyőzte a világelső Angelique Kerbert. Idén Kerber Sydney-ben és Montreálban is szetthátrányból fordítva győzte le az ukrán lányt, korábban Szvitolina Vuhanban és Brisbane-ben tudta legyőzni Kerbert. Szvitolina a másfél órás mérkőzésen négyszer vette el a világelső adogatójátékát. Az ukrán teniszezőnő következő ellenfele Daria Gavrilova lesz, aki idén Madridban és Cincinnatiban is legyőzte Szvitolinát.

A zsinórban harmadik Agnieszka Radwanska – Caroline Wozniacki összecsapást ismét a lengyel teniszezőnő nyerte meg.  A Babos Tímeát búcsúztató Johanna Konta megtáltosodott és három játszmában győzte le Karolina Pliskovát. Konta következő ellenfele a kínai Shuai Zhang lesz, aki könnyedén győzte le az indiszponáltan játszó Simona Halepet. Az Ausztrál Open negyeddöntőjében Konta 6:4, 6:1, míg egy hete Vuhanban 6:3, 6:3 arányban győzte le Zhangot.