Értékes veszprémi döntetlen Flensburgban

A Telekom Veszprém 31-31-es döntetlent játszott a német Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, vasárnap, ezzel nagy lépést tett a B csoport második helyezése felé.

A vendégcsapatból William Accambray mellett négy magyar válogatott játékos, Schuch Timuzsin, Győri Mátyás, Ancsin Gábor és Jamali Iman hiányzott a rangadón.

Gyors, egyben eredményes játékkal kezdte a Veszprém (1-3) a BL honlapja által a hét mérkőzésének választott találkozót. A hazaiak hasonló stílusban kézilabdázva hamar fordítottak (5-4), és mivel hatékonyabban védekeztek, növelték is a különbséget (8-5). Mikler Roland egyre jobban védett – egyedül az ellenfél távoli átlövéseivel szemben volt tehetetlen -, ennek is köszönhette a magyar csapat, hogy sikerült fordítania (11-12).

A hajrában is rendkívül magas volt az iram mindkét oldalon, az első félidő döntetlennel zárult (16-16).

A szünet után is szoros volt az állás, Mikler továbbra is kiválóan teljesített, ennek ellenére egy-két góllal rendre a Flensburg vezetett. A 47. percben Lékai Mátét le kellett cserélni, mert egy veszprémi támadás során a dán Lasse Svan eltalálta az arcát és erősen vérzett az orra.

A helyére beállt Petar Nenadic találatának és gólpasszának is köszönhetően csapatuk ismét átvette a vezetést (28-29). Az utolsó négy percben kétszer is a háromgólos előnyért támadhattak a vendégek, de nem jártak sikerrel, ezt kihasználva a német csapat három másodperccel a vége előtt egyenlített (31-31).
A hazaiaknál négy játékos – Holger Glandorf, Kentin Mahé, Hampus Wanne és Lasse Svan – is öt góllal zárt.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 13. forduló, B csoport:

Flensburg-Handewitt (német) – Telekom Veszprém 31-31 (16-16)
Flensburg: Andersson, Möller (kapusok), Glandorf 5, Gottfridsson, Jeppson, Karlsson 1, Lauge Schmidt 3, Mahé 5, Mogensen 1, Röd, Steinhauser, Svan 5, H. Toft Hansen 4, Wanne 5, Zachariassen 2.
Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok), Blagotinsek 2, Gajic 5, Ilics 4, Lékai 2, Ligetvári, Manaszkov 4, Marguc 5, Nagy L. 2, Nenadics 2, Nilsson 2, Sulic, Terzics, Tönnesen 3, Ugalde.

THW Kiel (német)-PGE Vive Kielce (lengyel) 29-30 (17-16)
Meskov Breszt (fehérorosz)-PSG Handball (francia) 29-28 (19-13)
Celje Pivovarna Lasko (szlovén)-Aalborg (dán) 32-28 (15-12)

A csoport állása: 1. PSG 22 p, 2. Veszprém 16 p, 3. Flensburg 16 p 4. Kiel 15 p, 5. Kielce 13 p, 6. Breszt 10 p, 7. Celje 7 p, 8. Aalborg 5 p

Elveszítette veretlenségét a Vardar Szkopje

Elveszítette veretlenségét a macedón Vardar Szkopje a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 24-22-re kikapott a francia Metz otthonában vasárnap, a középdöntő negyedik fordulójában.

A házigazda Metz magyar cserekapusa, Csapó Kyra is hozzájárult csapata sikeréhez, a 23. percben például kivédte az ellenfél francia játékosa, Alexandra Lacrabére büntetőjét.

A Vardar eddig minden mérkőzését megnyerte a BL mostani idényében.

Az európai szövetség honlapja szerint a középdöntő 2. csoportját nyolc forduló után a macedón együttes vezeti (14 pont), a Metz megerősítette második helyét (12), a harmadik pedig a Ferencváros (10). Az FTC-Metz rangadóra jövő szombaton kerül sor Dabason.