Érvényesítette a papírformát az Eger

Fotó: Kuklis István/Délmagyar.hu

A címvédő Szolnok fölényesen nyert szombaton Miskolcon a férfi vízilabda ob I középszakaszában, a felsőházban. Az éllovas Eger vendégként három góllal jobbnak bizonyult a Szegednél.

A ContiTech Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata 6 gólos hátrányból zárkózott fel, 13-14 is volt az állás, de végül az Eger nyerte a bajnokit.

Manhercz Ádám, a Szeged játékosa: „Az Eger sok utazással és BL-meccsekkel teli erőltetett meneten van túl, így nehéz dolguk volt, de a második negyedet leszámítva mi is nehezítettük a dolgukat. Fel tudtunk állni egy 2–7-es játékrész után, nagy összetartás jellemzett minket, erre a jövőben is szükség lesz.”

A legszorosabb küzdelmet az OSC és a BVSC összecsapása hozta. A vendég zuglóiak 2–1-re és 4–3-ra is vezettek, innen fordított az OSC, a BVSC azonban nem akart leszakadni riválisáról. 3–4-ről például 6–4-re fordított a házigazda, Szűcs Levente együttese azonban nem tört meg, még a harmadik negyed végén is csak eggyel vezetett az esélyesebb OSC. A záró nyolc perc is izgalmasan alakult, a BVSC többször is támadhatott az egyenlítésért, de egyszer sem járt sikerrel, így a két cserés kiállítással végződő találkozó 9–8-ra nyerte meg az OSC.

Vincze Balázs (OSC): „Boldog nyolcvanötödik születésnapot kívánok az édesapámnak.”

Szűcs Levente (BVSC): „Végig egyenrangú ellenfelei voltunk az OSC-nek, sőt voltak olyan szakaszai a meccsnek, ahol úgy éreztem, pontokat szerezhetünk. Aztán elment egy meccs, majd megint visszahoztuk az esélyt, a végén benne volt az iksz. Nem sikerült, de nagyon jó mérkőzést játszottunk egy erős csapattal.”

E.ON férfi vízilabda ob I, középszakasz, felsőház, 3. forduló:

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club – Szolnoki Dózsa-Közgép 6-17 (0-5, 2-4, 2-3, 2-5)
Gól: Bowen 4, Misics 2, ill. Vámos 4, Varga Dénes 4, Prlainovics 4, Mezei 2, Szatmári, Alekszics, Crousillat

FTC-PQS Waterpolo – VasasPlaket 13-8 (3-1, 2-1, 2-3, 6-3)
Gól: Madaras 3, Jansik Sz. 2, Sz. Mitrovics 2, Szirányi 2, Nyéki, Vogel Simon, Tóth M., Avramovics, ill. Babay 2, Marnitz G. 2, Bencz, Bóbis M., Bruián, Njegova

A-Híd OSC-Újbuda -– MKB-Euroleasing-BVSC 9-8 (2-3, 2-1, 3-2, 2-2)
Gól: Zalánki 3, Salamon F. 2, Bundschuh, Nagy Á., Gór-Nagy, Brguljan, ill. Csapó M. 2, Mátyok, Kovács P., Ambrus F., Czigány K., Török B., Létay

ContiTech-Szeged-Diapolo – ZF-Eger 13-16 (3-3, 2-7, 5-4, 3-2)
Gól: Vukicsevics 4, Pellei F. 3, Manhercz Á. 2, Manhercz K. 2, Sánta, Nagy M., ill. Hárai 3, Hosnyánszky 3, Erdélyi 2, Angyal 2, Vapenszki 2, Csucskovics 2, Bedő, Milos Csuk

Tizenhat férfi vízilabdázó készül együtt a montenegróiakkal

Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya 16 játékost hívott meg a jövő heti háromnapos összetartásra, amelyen az olimpiai negyedik montenegróiakkal gyakorol majd együtt a csapat a Duna Arénában.

Januárban Szolnokon találkoztak a válogatott játékosok, majd februárban a Volvo Kupa keretében, így ez a mostani – melynek edzéseire péntektől vasárnapig kerül sor – már az idei harmadik összetartás lesz.

„A korábbiakhoz képest valamelyest szűkítettem a keretet, ezúttal 16 játékost hívtam meg – idézte a szakvezetőt a magyar szövetség honlapja. – Ennek az az oka, hogy ezeken az edzőmeccseken ideálisabbnak tartom a kisebb létszámot, nem kell sok játékosnak a parton ülnie.”

Märcz Tamás hozzátette: az előző kerethez képest vannak hiányzók, akik jó teljesítményt nyújtottak, továbbra is a bő keret tagjai – így például Tóth Márton, Kovács Gergő, Fülöp Bence vagy Decker Attila -, de ezúttal nem gyakorolnak a többiekkel.

„A Volvo Kupáról betegség miatt hiányzó Salamon Ferenc viszont most csatlakozik hozzánk, őt is tudom játszatni ezeken az edzőmeccseken” – folytatta a szövetségi kapitány, aki azt is elmondta, hogy Varga Dénessel megállapodott, továbbra is szerepel a válogatottban.

„Most nem lesz ott a jövő heti keretben, de a nyár folyamán mindenképpen számíthatunk rá” – fogalmazott.

A riói olimpiai csapat kapitányáról a Volvo Kupa előtti sajtótájékoztatón azt mondta: még hezitál a válogatottbeli szereplést illetően.

Kapusok: Lévai Márton (Debrecen), Nagy Viktor (Szolnok)
Mezőnyjátékosok: Bátori Bence (OSC), Bedő Krisztián (Eger), Decker Ádám (Eger), Erdélyi Balázs (Eger), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Péter (BVSC), Manhercz Krisztián (Szeged), Mezei Tamás (Szolnok), Nagy Ádám (OSC), Salamon Ferenc (OSC), Török Béla (BVSC), Vámos Márton (Szolnok), Zalánki Gergő (OSC)

Forrás: Délmagyar.hu/MTI/waterpolo.hu