Esőszünet után Djokovic nyert Federer ellen

tenisz_Djokovic, 440, serleg, Reuters

Fotó: reuters

A világelső Novak Djokovic nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságot, a szerb játékos a vasárnapi fináléban a második helyen kiemelt Roger Federert győzte le négy játszmában. A finálé programja a New York-i esőzés miatt órákat csúszott.

Djokovic az első szett megnyerése után ugyan elvesztette a második játszmát, de aztán hozta a harmadikat. A negyedikben már 5:2-re is vezetett és adogathatott a győzelemért, de Federer innen még visszajött 5:4-re és labdája volt az 5:5-höz.

A szerb azonban kiválóan küzdött, ellenfele 23 bréklehetősége közül 19-et is hárítani tudott, végül 6.4-re győzött.

Eredmény, US Open, férfiak, döntő:
Djokovic (szerb, 1.) – Federer (svájci, 2.) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

A 28 éves szerb játékos 2011 után másodszor nyert New Yorkban, ezzel idei harmadik, összességében pályafutása tizedik Grand Slam-győzelmét aratta.

A két játékos 42. alkalommal csapott össze egymással, a mérleg jelenleg 21-21-re áll. Érdekesség, hogy a 17-szeres Grand Slam-győztes Federer eddigi utolsó sikerét 2012-ben, Wimbledonban aratta. Azóta háromszor jutott döntőbe, de mindannyiszor Djokovic nyert: a mostani finálét megelőzően tavaly és idén Wimbledonban is ez a forgatókönyv valósult meg.

Idén hatodszor mérkőztek egymással, mindannyiszor döntőkben. Dubajban (6:3, 7:5) és Cincinnatiban Federer nyert (7:6, 6:3), Indian Wellsben (6:3, 6:7, 6:2), Rómában (6:4, 6:3), Wimbledonban (7:6, 6:7, 6:4, 6:3) és most New Yorkban Djokovic győzött.

„2011 után ez volt eddigi pályafutásom leghihetetlenebb szezonja. De ez annyival édesebb, hogy idén nemcsak három trófeát nyertem, de férj és édesapa is lettem” – mondta Djokovic.

Federer annyit mondott az éljenző tömegnek: „Viszlát a következő évben!”