Európa Liga: Dzsudzsák gólpasszt adott Athénban

Dzsudzsak_Dinamo_440Az Európa Liga első fordulójában három játékos szerzett mesterhármast, a 24 mérkőzés közül mindössze négy pályán győzött a vendégcsapat.

A török Trabzonsport Lviv vagy ahogyan még a Monarchiában élők ismerték Lembergben győzött 2-1-re a Metaliszt Harkiv ellen. A 25. percben Sefa Yilmaz szöglete után a guineai Kévin Constant bólintott az ukrán kapuba (0-1). A 61. percben egy jobb oldali beadás után Kobin visszafejelt labdáját Vlagyimir Gomenyuk fejelte a léc alá (1-1). A 88. percben a kapu elé kerülő Villagra oldalra elvetődve „ollózott” kapura, ám Onur Kivrak hásította a lövést. A 94. percben a csereként pályára lépett Yatabaré mélységből csúsztatta kapu felé a labdát a berobbanó Avram Papadopulosz pedig akrobatikus mozdulattal talált a hálóba (1-2). Az Olimpiakosztól igazolt görög játékos először játszott a török csapatban.

Kijevben a Dnyipro látta vendégül az Internazionalét, rögtön a 20. másodpercben Konopljanka bombaerős lövését hárította bravúrral Samir Handanovic. Az 56. percben Denisz Bojkó rögtön egymás után védett két óriási Inter-ziccert.

Ruszlan Rotan a 67. percben megkapta második sárgalapját, majd négy perccel később a már emberelőnyben játszó olasz csapat megszerezte a győztes gólt. A 61. percben Konopljanka tekerte el a labdát a bal kapufa mellett. Tíz perccel később Fredy Guarin átadását Danilo D’Ambrosio hat méterről váltotta gólra (0-1). Érdekesség, hogy Walter Mazzari csapatában D’Ambrosio volt az egyetlen olasz játékos a kezdőben, a 62. percben a Kuzmanovicsot váltó Pablo Osvaldo javított a talján arányon. D’Ambrosio január 30-án szerzőődött Torinóból az Interhez, a hátvédnek ez volt a második találata a milánói gárdában.

A Metaliszt és a Dnyipro hazai veresége után a Dinamo Kijev egy idegenbeli győzelemmel igyekezett javítani az ukrán mérlegen. A korábban rendszeresen Bajnokok Ligája főtáblás Dinamo az európai kupaporond újonca ellen nyert 3-0-ra. A Rio Ave a selejtezőben két svéd csapatot búcsúztatott, a portugál kiscsapat előbb az IFK Göteborgot, majd az IF Elfsborgot ejtette ki. Csütörtökön Vila de Condéban Andrij Jarmolenko, a marokkói Younes Belhanda és Artyem Kravec is bevette a portugál kaput.

A negyedik idegenbeli győzelmet a Dinamo Moszkva aratta Athénban. A Panathinaikosz idén a Bajnokok Ligája selejtezőjében próbált szerencsét, ám a Standard Liege a harmadik körben búcsúztatta a görög csapatot. A Dinamo Moszkva két évvel ezelőtt nem tudott feljutni az Európa Liga főtáblájára, akkor a VfB Stuttgart búcsúztatta az oroszokat. Idén a Dinamo Moszkva az izraeli Irani Kiryat és a cipruis Omonia Nicosia legyőzése után került az EL csoportkörébe.

Csütörtök este Athénban az oroszok jutottak vezetéshez, a 40. percben Kevin Kuranyi estében játszotta meg Alekszandr Kokorint, aki 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-1). Rögtön a második félidő elején Dzsudzsák Balázs egy visszasarkalás után balról, bal lábbal adott be, Alekszej Jonov levette e labdát, majd egy lövőcsel után közvetlen közelről vette be a görög kaput (0-2). A 63. percben a spanyol Nano szabadrúgása után a kapunak háttal álló Atanassziosz Dinasz gyönyörűen fejelt a hosszú, jobb felső sarokba (1-2). A Dinamo Moszkva október 2-án a PSV Eindhovent fogadja hazai pályán, a hollandok a portugál Estoril ellen mindössze Luuk de Jong egyetlen büntetőjével nyertek a Philips-stadionban.

Zágrábban az algériai Hilal Soudani lőtt mesterhármast a román Astrának, a három gól fél órán belül született. A görög Sztefanosz Atanasziadisz 17 perc alatt lőtt három gólt a Dinamo Minszk ellen. Szintén három gólt szerzett Claudio Keserü, a Steaua Bukarest csatára tíz percen belül triplázott a dán Aalborg ellen.

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

A csoport:

Borussia Mönchengladbach (német)-Villarreal (spanyol) 1-1 (1-0)
Gól: Hermann (21.), ill. Uche (68.)

Apollon Limasszol (ciprusi)-FC Zürich (svájci) 3-2 (2-0)
Gól: Papulisz (9.), Marcos Gullon (40.), P. Koch (87., öngól), ill. Rikan (50.), Yapi-Yapo (53.)
Kiállítva: Marcos Gullon (80.), ill. Chikhaoui (90.)

B csoport:

Club Brugge (belga)-Torino (olasz) 0-0

FC Köbenhavn (dán)-HJK Helsinki (finn) 2-0 (0-0)
Gól: Nicolai Jörgensen (68., 81.)

C csoport:

FK Partizan (szerb)-Tottenham Hotspur (angol) 0-0

Besiktas (török)-Aszterasz Tripolisz (görög) 1-1 (1-0)
Gól: G. Töre (33.), ill. F. Parra (88.)

D csoport:

Red Bull Salzburg (osztrák)-Celtic Glasgow (skót) 2-2 (1-1)
Gól: Alan (36.), Soriano (78.), ill. W. Mubarak (14.), S. Brown (60.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Astra (román) 5-1 (3-0)
Gól: Soudani (17., 24., 45.), Á. Henriquez (70.), Coric (90.), ill. A. Chitu (82.)

E csoport:

PSV Eindhoven (holland)-Estoril (portugál) 1-0 (1-0)
Gól: Luuk de Jong (26., 11-es)

Panathinaikosz (görög)-Dinamo Moszkva (orosz) 1-2 (0-1)
Gól: Dinasz (63.), ill. Kokorin (40.), Jonov (49.)

F csoport:

Karabag (azeri) – Saint-Etienne (francia) 0-0

Dnyipro (ukrán)-Internazionale (olasz) 0-1 (0-0)
Gól: D’Ambrosio (71.)
Kiállítva: Rotan (67., Dnyipro)

G csoport:

Standard Liege (belga)-Rijeka (horvát) 2-0 (0-0)
Gól: Ciman (74.), Vinícius Araújo (87.)

Sevilla (spanyol)-Feyenoord (holland) 2-0 (2-0)
Gól: Krychowiak (8.), S. M’Bia (31.)

H csoport:

Lille (francia)-Krasznodar (orosz) 1-1 (0-1)
Gól: Kjaer (63.), ill. Laborde (35.)

Everton (angol)-VfL Wolfsburg (német) 4-1 (2-0)
Gól: R. Rodriguez (15., öngól), Coleman (45.), L. Baines (47., 11-es), Mirallas (89.), ill. R. Rodriguez (90.)

I csoport:

Young Boys (svájci)-Slovan Bratislava (szlovák) 5-0 (2-0)
Gól: Lecjaks (5.), R. Steffen (29.), Nuzzolo (63.), Nikci (80.), Hoarau (90.)

Napoli (olasz)-Sparta Praha (cseh) 3-1 (1-1)
Gól: Higuain (23., 11-es), Mertens (51., 81.), ill. Husbauer (14.)

J csoport:

Steaua Bucuresti (román)-Aalborg (dán) 6-0 (0-0)
Gól: Sanmartean (51.), Rusescu (59., 11-es, 73.), Keserü (61., 65. 72.)
Kiállítva: N. Larsen (57., AaB)

Rio Ave (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-3 (0-2)
Gól: Jarmolenko (20.), Belhanda (25.), Kravec (70.)

K csoport:

PAOK (görög)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 6-1 (4-0)
Gól: N. Nikolics (4., öngól), Atanasziadisz (11., 16., 28.), D. Papadopulosz (50.), Candarisz (90.), ill. N. Nikolics (80.)
Kiállítva: Simovics (63., D. Minszk)

Fiorentina (olasz)-Guingamp (francia) 3-0 (1-0)
Gól: J. Vargas (34.), Cuadrado (67.), Bernardeschi (88.)
Kiállítva: M. Diallo (38., Guingamp)