FA Kupa: 103 év után jutott be ismét amatőr csapat a negyeddöntőbe

skysports-burnley-lincoln-sean-raggett_3893166Az angol FA Kupában a legjobb 16 között kiesett a bajnoki címvédő Leicester City és a szintén elsőosztályú Burnley.

Pedig a Burnley hazai pályán, a Turf Mooron fogadta az ötödosztályú Lincoln City-t. A National League-ben szereplő amatőr csapat sorozata tavaly október 15-én a Guiseley elleni 0-0-ás döntetlennel kezdődött. Három nappal később az idegenben újrajátszott mérkőzésen a Lincoln City nyert 2-1-re. A Nethermoor Parkban mindösze 765 néző látta Theo Robinson dupláját és a hazai gólt Adam Boyes találatát.

A következő körben, „már a főtáblán” a Lincoln City 2-1-re nyert az Altrincham ellen, Sean Raggett és az ír Alan Power szerzett gólt.

Az FA Kupa 2. fordulójában a harmadosztályú Oldham Athletic látogatott a lincolni Sincil Bank Stadionba, a december 5-i összecsapásra már 7012-en voltak kíváncsiak a helyszínen. Theo Robinson duplája mellett ezúttal nagy szükség volt Terry Hawkridge találatára, ugyanis a vendégek a hajrában két góllal szépítettek (3-2).

2017. január 7-én a Lincoln City a másodosztályú (Chamionship) Ipswich Town otthonába látogatott. Theo Robinson harmadik duplájával a Lincoln City kiharcolta az újrajátszást, a hazaiaknál Thomas Lawrence duplázott.

Tíz nappal később 9054-en voltak szemtanúi Nathan Arnold 91. percben szerzett győztes találatának a Sincil Bank Stadionban.

A 4. fordulóban a Championship első helyéért harcoló Brighton & Hove Albion érkezett Lincolnba. A vendégek Richard Towell révén szereztek vezetést, majd az 57. percben Alan Tower büntetőből egyenlített ki. Fikayo Tomori öngólja után Theo Robinson állította be a 3-1-es végeredményt.

Szombaton a Burnley otthonába látogatott a Lincoln City, rögtön az 5. percben Sean Raggett remek lövőcsele és jó passza után Jack Muldoon lőtt kapu fölé. A másik oldalon Andre Gray 16 méterről leadott lövése után Paul Farman hárított. Még az első félidőbn Joey Barton 22 méterről, kapásból lőtt kapura, ám Farman ismét védett.

A második játékrész elején egy hazai szabadrúgás után Gray helyezett kapu mellé. A 89. percben egy vendégszöglet után Luke Waterfall nagy ívben fejelte vissza a labdát a kapu elé, ahol Sean Raggett másfél méterről stukkolt a bal felső sarokba (0-1). Tom Heaton már csak a gólvonal mögül tudta kiütni a labdát, a gól technológia azonban minden kétséget kizáróan gólt jelzett.

Végül Gray lőtte be a labdát a Lincoln kapusába, hozzá kell tenni Farman nagyszerűen jött ki a kapujából és lábbal hárított.

A Lincoln City 1914 után az első „non-league” avagy amatőr csapat, amely bejutott az FA Kupa negyeddöntőjébe. A 103 évvel ezelőtti kiírásban a Queens Park Rangers (Southern League) a Birmingham 2-1-es legyőzésével jutott be a legjobb nyolc közé. Érdekesség, hogy az 1913/14-es kiírásban végül éppen a Burnley nyert. A Crystal Palace otthonában megrendezett fináléban a Burnley Bert Freeman egyetlen találatával nyert a Liverpool ellen az uralkodó V. György jelenlétében, aki először tekintette meg az FA Kupa döntőjét.

[Customads id=646335]

Szintén szombaton a london „The Den” arénában vendégeskedett a Premier League címvédője, Claudio Ranieri csapata azonban nem tudott gólt szerezni a harmadosztályú Millwall (League One) otthonában.

A 45. percben Jake Cooper a Leicester kapusának Ron Zielernek a támadásáért kapott sárgalapot, majd az 52. percben Ahmed Musa felrúgása után Coopert kiállította Craig Pawson játékvezető. Nem sokkal később Shaun Williams lövését hárította Zieler. Hazai oldalon egy remek Vardy átadás után Okazaki két lépésről Jordan Archer kapusba rúgta a labdát. Egy újabb Okazaki-lövés után a labda megpattant egy hazai védő lábán, ám Archer ismét hárított.

Végül a 90. percben Lee Gregory háttal a kapunak mellel vette le a labdát, majd egy férfordulat után tálalt Shaun Cummings elé, aki betört a 16-oson belülre és bal lábbal, a kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-0).

A Middlesbrough 3-2-re nyert az Oxford United ellen, a győztes gólt Christian Stuani szerezte a 86. percben. A Chelsea két góllal nyert Wolverhamptonban.

A Manchester City nem tudott gólt lőni a Huddersfield Town otthonában, így ezt a mérkőzést február 28-án már manchesteri Etihad-stadionban játsszák le újra.

FA Kupa, nyolcaddöntő:

Burnley – Lincoln City 0-1 (0-0)
Gól: Sean Raggett (89.)

Middlesbrough – Oxford United 3-2 (2-0)
Gól: Leadbitter (26., 11-es), Gestede (34.), Stuani (86.), ill. C. Maguire (64.), Toni Martinez (65.)

Millwall – Leicester City 1-0 (0-0)
Gól: Shaun Cummings (90.)
Kiállítva: J. Cooper (52., Millwall)

Wolverhampton Wanderers – Chelsea 0-2 (0-0)
Gól: Pedro (65.), Diego Costa (89.)

Huddesfield Town – Manchester City 0-0