FA Kupa: már csak egy hely kiadó a nyolcaddöntőben

Az FA Kupa 4. fordulójában négy párosításban kellett újrajátszani a mérkőzést, a kedden lejátszott három találkozó után már csak egy hely kiadó a legjobb 16 között.

Ian Henderson lőtte tovább a Rochdale-t

Január 27-én a Birmingam City idegenben harcolt ki 1-1-es döntetlent az elsőosztályú Huddersfield Town ellen, így Steve Cotterill csapata haza tudta vinni a megismételt mérkőzést. Kedd este a birminghami Szent András-stadionban az első félidőben nem született gól.

Az 52. percben Che Adams juttatta előnyhöz a hazaiakat, ám nyolc perccel később Marc Roberts a saját kapujábab talált be (1-1).

A rendes játékidő letlete után következhetett a hosszabbítás. A 94. percben Steve Mounié, majd három perccel később a csereként pályára lépett Rajiv van la Parra is bevette a hazai kaput (1-3). Végül Thomas Ince állította be z 1-4-es végeredményt. A Huddersfield Town következő ellenfele a Manchester United lesz.

A harmadosztályú (League One) Rochdale 2790 néző előtt Ian Henderson egyetlen találatával nyert a Millwall (Championship) ellen.

A Swansea City 8-1-re ütötte ki a negyedosztályú (League Two) Notts County együttesét. A holland Luciano Narsingh az első félidőben három gólpasszt osztott ki, Nathan Dyer és Tammy Abraham is duplázott a mérkőzésen. A Swansea következő ellenfele a Sheffield Wednesday lesz.

FA Kupa, 4. forduló:

Birmingham City-Huddersfield Town 1-4 (0-0, 1-1, 1-3)
Gól: Che Adams (52.), ill. M. Roberts (60., öngól), Mounié (94.), R. van la Parra (97.), T. Ince (106.)

Rochdale-Millwall 1-0 (1-0)
Gól: I. Henderson (53.)

Swansea City-Notts County 8-1 (4-1)
Gól: T. Abraham (18., 45+3.), N. Dyer (20., 30.), K. Naughton (53.), W. Routledge (57.), T. Carroll (65.), D. James (82.), ill. Noor Husin (35.)