Faluvégi csapata Szegeden is nyert

A magyar válogatott Faluvégi Rudolf csapata, a francia HBC Nantes 33-30-ra győzött a MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Balogh Zsolt, a Szeged játékosa a labdával, mellette Dominik Klein (b) és Faluvégi Rudolf, a francia Nantes játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában játszott MOL-Pick Szeged és a francia HBC Nantes mérkőzésen. MTI Fotó: Rosta Tibor

A hazaiak közül a mandulagyulladással küzdő szlovén Matej Gaber, a vendégek keretéből pedig a sérült Olivier Nyokas és Julian Emonet hiányzott. A francia csapatban ott volt a balátlövő Faluvégi Rudolf, aki a 12. percben szerezte első gólját.

Jól kezdtek a szegediek (3-1), de a spanyol Juan Carlos Pastor vezetőedző a 14. percben időt kért, mert a Nantes fordított, sőt hatékonyabb támadójátékának és kapusteljesítményének köszönhetően három góllal ellépett (6-9).

A játék képe egy ideig nem változott, a vendégek határozottabbak voltak és szép gólokat dobtak (11-15). Az orosz irányító, Dmitrij Zsitnyikov becserélése után javultak a házigazdák támadásai, és mivel a horvát Marin Sego kapus több védést is bemutatott, a Szeged a felére csökkentette hátrányát a szünet előtt (15-17).

A sorozatban négy gólt szerző Faluvégi, valamint a spanyol Eduardo Gurbindo is egyre jobban teljesített a vendégeknél, akik kihasználták, hogy nem volt folyamatos a játék, és ismét növelték előnyüket (19-23). Ezt követően felváltva estek a gólok, és amikor a Nantes a meccs során először vezetett öttel, Pastor ismét időt kért (24-29).

Ekkor még tíz perc volt a találkozóból, de a franciák taktikusan kézilabdáztak, a lehető legjobban elhúzták a támadásaikat, ügyeltek rá, hogy ne adják el a labdát, és megérdemelten nyertek.

A Nantes az első fordulóban házigazdaként is legyőzte magyar ellenfelét, szombati sikerével pedig az A csoport negyedik helyére lépett.

A francia csapat – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Faluvégi Rudolf volt hat találattal.

Dmitrij Zsitnyikov (k) kapura lő, mellette Senjamin Buric (b) és Eduardo Gurbindo Martínez, a francia Nantes játékosai. MTI Fotó: Rosta Tibor

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Ahogy az elmúlt meccseken is, ma sem működött a védekezésünk. Emiatt nem tudtunk egyszerű gólokat lőni, nem vezettünk, ami régebben sikerült. Nincs teljesítmény a védekezésben, így mindig felállt fal ellen támadnunk. Vezet az ellenfél, így idegesebben támadunk, és amikor visszajövünk a meccsbe, rengeteg hibát elkövetünk. Nincs más, mint dolgozni tovább, és jobbnak lennünk. A legnagyobb gond, hogy nem jó a védekezésünk. Régebben harmincöt lövés jött a kapunkra hatvan perc alatt, mostanában legalább ötven. Legjobban az fáj, hogy itthon nem tudunk nyerni. Régebben az volt az erősségünk, hogy 24-25 gólt kaptunk és jó csapatokat is megvertünk. Támadásban idegesen és nyomás alatt játszunk, nem döntünk jól, ebből kapunk sok gólt. Nagyon jól játszott a Nantes, passzívig kézilabdáztak, góllal lezárva a támadásokat. Úgy gondolom, hogy sokszor jól védekezünk, de passzív szituációk után távoli lövésekből kapjuk a gólt, vagy a szélsők kis szögből lőnek, bár ilyen ma nem volt. Sokkal több labdát blokkoltunk és szereztünk tavaly, ilyen volt ma is, de kevésszer.”

Bánhidi Bence, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés, mérkőzések után mit mondani. Csalódott vagyok, nem erre készültünk. Motiváltak voltunk, küzdöttünk, hajtottunk, de a BL-ben precízebbnek kell lenni. Sokszor a koncentráció odaveszett a védekezésben. Sok olyan gólt kaptunk, ami az utolsó utáni pillanatban esett, ez mindig demoralizáló. Nem bizonytalanodunk el, ha 3-4 góllal vezet az ellenfél, szeretnénk itthon bizonyítani. Nem tudom mi a probléma, azon vagyunk, hogy a következő meccsre összerakjuk a játékunkat, leginkább a védekezésünket.”

Thierry Anti, a Nantes vezetőedzője: „Büszke vagyok a csapatomra. Nem értem, hogy a bajnokságban miért kaptunk ki többször, ha egy Szeged ellen így tudunk játszani. Remélem, hogy át tudjuk menteni a formában a hazai pontvadászatra is. Az első félidőben meglepődtem, hogy vezetni tudtunk, mert jó csapat ellen, fantasztikus csarnokban játszottunk, de örülök, hogy ezt megtartottuk. Az elmúlt három napban jó dolgunk volt Szegeden, köszönjük a kiváló szervezést.”

Faluvégi Rudolf, a Nantes játékosa: „Félve jöttem Szegedre, mert komoly tapasztalatom van abból, hogyan kell itt kikapni. Hasonló szisztémában játszottunk Csurgón is, csak itt pontosabb játékosok vannak. A bajnokságban nehezen találjuk önmagunkat, a BL-ben a nagycsapatok között jobban megy a játék nekünk. Tovább kell vinnünk a pozitívumokat, hogy a bajnokságban is eredményesek legyünk. A franciák egyszerűen gondolkodnak, adnak nekem egy feladatot, ha jól játszok, akkor megdicsérnek. Egyelőre jól megy, boldog vagyok itt.”

Jövő vasárnap az FC Barcelona Lassa érkezik Szegedre.

A szegediek sorozatban harmadik tétmérkőzésüket veszítették el hazai pályán, a közelmúltban az NB I-ben a Telekom Veszprémtől, a BL-ben pedig a német Rhein-Neckar Löwentől kaptak ki.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 7. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged – HBC Nantes (francia) 30-33 (15-17)
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 6, Bánhidi 3, Blazevic, Bodó 2, Buntic 1, Gorbok 2, Källman 4, Rodriguez Alvarez, Sigurmansson 4, Skube 1, Sostaric 3, Thiagus Petrus 1, Zubai, Zsitnyikov 3.
HBC: Dumoulin, Siffert (kapusok), Balaguer Romeu 3, Buric 4, Claire 3, Faluvégi 6, Feliho, Gurbindo Martinez 6, Klein 1, Lagarde 1, Lazarov 3, Matulic, Pechmalbec 2, Saurina 1, Tournat 3.

IFK Kristianstad (svéd)-Orlen Wisla Plock (lengyel) 25-24 (15-10)
PPD Zagreb (horvát)-HC Vardar (macedón) 23-29 (10-15)

November 12., vasárnap, 19:00 Barcelona Lassa (spanyol)-Rhein Neckar Löwen (német)

A csoport állása: 1. Vardar 13 p (+27), 2. Löwen 10 p (+27), 3. Barcelona 9 p (+22), 4. Nantes 9 p (+8), 5. Szeged 7 p (+10), 6. Kristianstad 3 p (-35), 7. Zagreb 2 p (-35), 8. Plock 1 p (-24)

Forrás: Délmagyar.hu/MTI