Fantasztikus győzelem a sakkcsapat Eb-n

sakk_Almási Zoltán, 440, ásványvízzel

Almási Zoltán mesterhármast ért el. Fotók: jochapress.hu

Az izlandi sakk csapat Európa-bajnokság utolsó előtti fordulójában férfi csapatunk nagy arányú győzelmet aratott Azerbajdzsán ellen, míg a nők minimális vereséget szenvedtek Grúziától. A férfiak az utolsó fordulóban a dobogóért játszanak!

Rendkívül izgalmasan alakul a verseny hajrája, hiszen a hetedik forduló után a 2-6.helyen azonos pontszámmal álltak a csapatok – köztük a magyar gárda. Nos, a nyolcadik körben Lékóékra a papíron előrébb rangsorolt Azerbajdzsán várt.

Az alaphangot ezúttal is Rapport Richárd adta meg, aki a második táblán játszva világossal nyert. Ezt követően Almási Zoltán felülkerekedett Naiditsch-csal szemben, így már 2-0-ra vezettünk. Lékó Péter döntetlenje a csapatgyőzelmet jelentette, s egyben azt is, hogy Berkes Ferenc nyugodtan folytathatta a negyedik táblán a partiját, s végig remekül játszva hozta a pontot. A 3,5-0,5 arányú győzelem Azerbajdzsán ellen több, mint fantasztikus eredmény!

sakk_Polgár Judit, 440, mikrofonnal

Fantasztikus napunk volt az eddigi legnehezebbnek ígérkező ellenféllel szemben – kezdte értékelését Polgár Judit, a férfi csapat szövetségi kapitánya. – Berkes Fecó a tegnapi nehéz nap után már a nyitásban stabil előnyre tett szert. Közben Rapport Ricsi kiegyensúlyozott állásban átvette a kezdeményezést, ellenfele Radzsabov időzavarban összeomlott, így Ricsi ismét győzött! Ez óriási lendületet adott a többieknek is! Almási folytatta a sort, és az utolsó két fordulóban elért  győzelme után a harmadik játszmáját is megnyerte! Lékónál döntetlen végjáték jött ki, így a játszma pontosztozkodással végződött.  Ekkor a csapatgyőzelemhez szükséges két és fél pont megvolt. Berkes így szépen nyugodtan játszhatta a jobb állását, amit végül megnyert. Minden elképzelést felülmúlva, fantasztikus győzelmet arattunk Azerbajdzsán ellen!

Csapatunk így a második helyről várja a záró fordulót, amikor is a tornát két pont előnnyel vezető oroszokkal kell megküzdeniük.

sakk_Papp Petra, 440, 2

A nők között ismét Papp Petra nyert egyedül

Női csapatunk kikapott az esélyesebb grúzoktól: Papp Petra a negyedik táblán remek győzelmet aratott, de mellette ezen a napon csak Rudolf Anna tudott egy fél pontot szerezni.

A záró forduló vasárnap, magyar idő szerint 12 órakor kezdődik.