Federer ismét legyőzte Nadalt

RogerIndian Wellsben Roger Federernek mindössze 70 perc kellett ahhoz, hogy 6:2, 6:3-ra nyerjen Rafael Nadal ellen.

Az idei első összecsapásukat, Ausztráliában öt szettben a svájci fenomén nyerte, ezúttal azonban nem kellett nagyon megizzadni, hiszen sima két szettben verte spanyol vetélytársát.

Talán a sima Federer-Nadal meccsnél is meglepőbb, hogy a korábbi világelső, Novak Djokovics továbbra se találja korábbi remek formáját. A teniszvilágban az ötödik Grand Slamnek is nevezett versenyen az ausztrál Nick Kyrgios egy viszonylag sima és egy tie-breaket hozó szettben győzte le a szerb versenyzőt.

A negyeddöntőben éppen Kyrgios lesz Federer ellenfele, a fiatal ausztrál játékos és a svájci klasszis 2015-ben emlékezetes mérkőzést vívott egymás ellen Madridban. A Masters 1000-es tornán Kyrgios 6:7(2), 7:6(5), 7:6(12) arányban nyert.

Jack Sock szetthátrányból fordítva nyert Malek Dzsaziri ellen, az amerikai teniszező következő ellenfele Kei Nishikori lesz. A japán teniszező 2013-ban 7:5, 6:2 arányban nyert Washingtonban Sock ellen, míg egy évvel később Sanghajban az amerikai játékos győzött 7:6(5), 6:4 arányban.

A nőknél Karolina Pliskova két rövidítésben megnyert játszmával ment tovább Garbine Muguruza ellen, míg Szvetlana Kuznyecova két sima szettben győzte le honfitársát.

A cseh és az orosz teniszezőnő  a döntőbe kerülésért egymás ellen lép pályára. Karolina és Kuznyecova tavaly kétszer futott össze: a Cincinnati torna negyeddöntőjében a cseh lány 6:3, 4:6, 6:2 arányban nyert, míg a szingapúri világbajnokságon Kuznyecova szetthátrányból fordítva győzött 3:6, 6:2, 7:6(6) arányban. Karolina 12 centiméterrel magasabb és hét évvel fiatalabb orosz ellenfelénél.

BNP Paribas Open, Indian Wells
Összdíjazás: 7 669 423 dollár

Férfiak, nyolcaddöntő:

Pablo Carreno Busta (spanyol, 21.) – Dusan Lajovics (szerb, Q) 6:4, 7:6(5)
Pablo Cuevas (uruguay-i, 27.) – David Goffin (belga, 11.) 6:3, 3:6, 6:3
Stan Wawrinka (svájci, 3.) – Yoshihito Nishioka (japán) 3:6, 6:3, 7:6(4)
Dominic Thiem (osztrák, 8.) – Gael Monfils (francia, 10.) 6:3, 6:2
Jack Sock (amerikai, 17.) – Malek Dzsaziri (tunéziai) 4:6, 7:6(1), 7:5
Kei Nishikori (japán, 4.) – Donald Young (amerikai) 6:2, 6:4
Roger Federer (svájci, 9.) – Rafael Nadal (spanyol, 5.) 6:2, 6:3
Nick Kyrgios (ausztrál, 15.) – Novak Djokovics (szerb, 2.) 6:4, 7:6(3)

Férfiak, negyeddöntő:

Pablo Carreno Busta (spanyol, 21.) – Pablo Cuevas (uruguay-i, 27.)
Stan Wawrinka (svájci, 3.) – Dominic Thiem (osztrák, 8.)
Kei Nishikori (japán, 4.) – Jack Sock (amerikai, 17.)
Roger Federer (svájci, 9.) – Nick Kyrgios (ausztrál, 15.)

Nők, negyeddöntő:

Karolina Pliskova (cseh, 3.) – Garbine Muguruza (spanyol, 7.) 7:6(2), 7:6(5)
Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.) – Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 19.) 6:3, 6:2
Caroline Wozniacki (dán, 13.) – Kristina Mladenovic (francia, 28.)
Venus Williams (amerikai, 12.) – Jelena Vesznyina (orosz, 14.)

Gálfi a nyolcaddöntőig jutott Sencsenben

Gálfi Dalma a nyolcaddöntőben búcsúzott a 60 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás tenisztornán. A WTA honlapja szerint a világranglistán 158. magyar játékos az első fordulóban 1:6, 6:3, 6:4-re verte a szlovén Dalila Jakupovicot (144.), szerdán pedig a negyedik helyen kiemelt Denisa Allertovával (113.) találkozott. A második szettben a 2015-ös US Open junior bajnoka ugyan egy 6:0-lal meglepte cseh ellenfelét, ám végül 1 óra 53 perc alatt 7:6 (7-5), 0:6, 6:2-re kikapott.

A 18 éves Gálfi egy hete a nyitókörben kiesett a szintén 60 ezer dollár összdíjazású csuhaji versenyen.