Roger Federer két meccslabdát hárított Gael Monfils ellen

Roger FedererAz Amerikai Nyílt Teniszbajnokság elődöntőjében az ötszörös bajnok Roger Federer kétszettes hátrányba került a francia Monfils-lal szemben.
A svájci klasszis az első játszmában egyszer, míg a második szettben kétszer veszítette el saját adogatójátékát, miközben összesen három bréklabdájából egyet sem tudott értékesíteni. A szűk másfél óra alatt kétszettes hátrányba került Federer a harmadik játszmában feltámadt és mindössze 34 perc alatt szépített. Monfils az idei US Openen zsinórban megnyert 14 játszma után bukott el szettet.

A negyedik több, mint egy órán át tartó játszmát Federer nyerte meg két brékkel, a döntő szettben pedig már esélyt sem adott a francia játékosnak. Federer a döntő jelentőségű negyedik szettben két meccslabdát hárítva fordított.

Monfils másodszor bukott el a negyeddöntőben, a francia játékos számára 2010-ben Novak Djokovics jelentette a végállomást New Yorkban. A nézőtéren olyan sztárok ülték végig az ötszettes drámát, mint Lindsey Vonn, Gwen Stefani, Thierry Henry és Hugh Jackman.

Federer a US Openen mindössze egyszer, karrierje első Flushing Meadows-ban lejátszott mérkőzésén fordított kétszettes hátrányból. 2000-ben az első fordulóban Peter Wessels ellen fordított Federer, igaz a holland játékos a döntő játszmában feladta a mérkőzést. Amúgy Federer karrierje során kilencedik alkalommal fordított kétszettes hátrányból.

A svájci teniszező legutóbb 2010-ben és 2011-ben volt elődöntős a US Openen, ám mindkét alkalommal Novak Djokovics állta az útját. Ám idén a horvát Marin Cilic lesz Federer ellenfele az elődöntőben, így csak a fináléban találkozhat egymással Djokovics és Federer.

A két sztár első és egyetlen US Open fináléját 2007-ben vívta egymás ellen, Federer 7:6, 7:6, 6:4 arányban nyert. A következő négy évben mindig az elődöntőben futottak össze, 2008-ban és 2009-ben Federer nyert, ám – mint ahogy már említettük – a következő két évben (2010, 2011) Djokovics Federer legyőzése után került a fináléba.

Federer és Cilic eddig öt alkalommal játszott egymás ellen és mindig a svájci hagyta el győztesen a pályát. Idén a torontói tornán Federer csak 2 óra 39 perc alatt tudta felülmúlni horvát ellenfelét (7:6(5), 6:7(3), 6:4). Cilic a mérkőzésen tíz bréklabdából kilencet hárított és mindössze három ponttal veszített (127-124).