Federer magabiztosan nyert Del Potro ellen

Roger Federer következő ellenfele

Roger Federer (svájci, 4.) következő ellenfele Roberto Bautista Agut (spanyol, 14.) lesz. Fotó: miamiopen.com

A Miami Openen hétfőn a nőknél Dominik  Cibulkova (szlovák, 4.), míg a férfiaknál Ivo Karlovic (horvát, 17.) és John Isner (amerikai, 18.) is búcsúzott.

A nap legfontosabb mérkőzésén Roger Federer (svájci, 4.) szűk másfél óra alatt könnyedén nyert Juan Martin Del Potro (argentin, 29.) ellen. Stan Wawrinka (svájci, 1.) még ennél is kevesebb időt töltött a pályán a tunéziai Malek Jaziri ellen.

Wawrinka következő ellenfele Alexander Zverev (német, 16.) lesz, aki John Isner (amerikai, 18.) ellen mind a három játszmában rövidítésre kényszerült. A 2 óra 38 perces találkozón Isner annak ellenére kapott ki, hogy 28 ászt ütött és mindössze egyetlen kettős hibát vétett. A 36 játékban mindössze egy-egy brék született, Zverev a második szett rövidítésében meccslabdát hárítva fordított és győzött.

Wawrinka és Zverev korábban csak egyszer játszott egymás ellen, tavaly a szentpétervári torna fináléjában a német teniszező 6:2, 3:6, 7:5 arányban nyert.

Isner hasonlóan bukott el Ivo Karlovic (horvát, 17.) is, igaz ő 19 ász mellett 7 kettős hibát vétett és végül 2 óra 26 perc alatt elbukta a mérkőzést Nick Kyrgios (ausztrál, 12.) ellen. A nyolcaddöntőben David Goffin (belga, 8.) lesz Kyrgios ellenfele, tavaly Tokióban az ausztrál teniszező nyert 4:6 6:4, 7:5 arányban.

A nőknél szetthátrányból fordított Simona Halep (román, 3.), aki így 2 óra 10 perc alatt tudta legyőzni Samantha Stosurt (ausztrál, 14.). A legjobb nyolc között a világranglista 11. helyén álló Johanna Konta lesz Halep ellenfele. A brit színekben versenyző teniszező a spanyol Lara Arruabarrenát győzte le a nyolcaddöntőben. Halep és Konta korábban csak egyszer játszott egymás ellen, 2015-ben Wuhanban a brit teniszező nyert 6:3, 3:6, 7:5 arányban.

Kiesett Dominika Cibulkova (szlovák, 4.), akit Lucie Safarova győzött le két játsztmában, a cseh teniszezőnő következő ellenfele Caroline Wozniacki (dán, 12.) lesz.  Ez lesz Safarova és Wozniacki nyolcadik összecsapása, az állás: 4-3, a dán teniszezőnő javára. 2013-ban Tokióban játszottak negyeddöntőt egymás ellen, akkor Wozniacki 2:6, 6:3, 6:2 arányban nyert.

Miami Open

Férfiak, 3. forduló:

Stan Wawrinka (svájci, 2.) — Malek Jaziri (tunéziai) 6:3, 6:4
Alexander Zverev (német, 16.) — John Isner (amerikai, 18.) 6:7(5), 7:6(7), 7:6(5)
Nick Kyrgios (ausztrál, 12.) — Ivo Karlovic (horvát, 17.) 6:4, 6:7(4), 7:6(2)
David Goffin (belga, 8.) — Diego Schwartzman (argentin) 4:6, 6:3, 7:5
Roger Federer (svájci, 4.) — Juan Martin Del Potro (argentin, 29.) 6:3, 6:4
Roberto Bautista Agut (spanyol, 14.) — Sam Querrey (amerikai, 22.) 3:6, 6:2, 6:3
Tomas Berdych (cseh, 10.) — Gilles Muller (luxemburgi, 24.) 6:3, 6:4
Adrian Mannarino (francia) – Borna Coric (horvát) 6:4, 2:6, 7:6(3)

Férfiak, nyolcaddöntő:

Stan Wawrinka (svájci, 2.) — Alexander Zverev (német, 16.)
David Goffin (belga, 8.) — Nick Kyrgios (ausztrál, 12.)
Roger Federer (svájci, 4.) — Roberto Bautista Agut (spanyol, 14.)
Tomas Berdych (cseh, 10.) — Adrian Mannarino (francia)
Rafael Nadal (spanyol, 5.) — Nicolas Mahut (francia)
Jack Sock (amerikai, 13.) — Jared Donaldson (amerikai, Q)
Fabio Fognini (olasz) – Benoit Paire (francia)
Kei Nishikori (japán, 2.) — Federico Delbonis (argentin)

Nők, nyolcaddöntő:

Angelique Kerber (német, 1.) —Risa Ozaki (japán, Q) 6:2, 6:2
Venus Williams (amerikai, 11.) — Szvetlana Kuznyecva (orosz, 7.) 6:3, 7:6(4)
Simona Halep (román, 3.) — Samantha Stosur (ausztrál, 14.) 4:6, 7:5, 6:2
Johanna Konta (brit, 10.) — Lara Arruabarrena (spanyol) 7:5, 6:1
Caroline Wozniacki (dán, 12.) — Garbine Muguruza (spanyol, 6.) 7:6(1) után Muguruza feladta
Lucie Safarova (cseh) —Dominika Cibulkova (szlovák, 4.) 7:6, 6:1
Mirjana-Lucic Baroni (horvát, 26.) — Bethanie Mattek-Sand (amerikai, WC) 7:5, 6:4
Karolina Pliskova (cseh, 2.) — Barbora Strycova (cseh, 15.) 6:1, 6:4