Fehérorosz vagy ír ellenfele lehet a Videotonnak

juhasz rolandA BATE Boriszov vagy a Dundalk lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben a magyar csapat túljut a második körön. Ez Európa Ligában a Ferencvárosra belga, a Debrecenre északi ellenfél várhat.

A székesfehérvári klub honlapjának híre szerint a pénteki, nyoni sorsolás alapján az első mérkőzés lenne itthon.

A Videoton 1-0-ra nyert kedden idegenben a walesi The New Saints ellen, így kedvező helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót.

A fehérorosz-ír párharcban a tavaly csoportkörbe jutott Boriszov szerzett 2-1-es előnyt hazai pályán szerdán. A BATE tavaly a selejtező második körében megszenvedett az albán Skenderbeu együttesével, s két döntetlen után, csak idegenben lőtt góllal jutott tovább. Ezt követően az akkor magyar bajnok Debrecennel találkozott, Kondás Elemér csapata a hazai 1-0-ás sikert követően a Boriszov Arénában a 94. percig továbbjutásra állt, a fehéroroszok ekkor szerezték a továbbjutást jelentő gólt (3-1).

A fehéroroszok végül a Slovan Bratislava búcsúztatásával bejutottak a csoportkörbe, de az FC Porto, a Sahtar Donyeck, valamint az Athletic Bilbao mögött utolsóként végeztek egyetlen győzelemmel, valamint mindössze 2 rúgott és 24 kapott góllal.

Juhász Roland: „Az interneten élőben követtem nyomon a BL-sorsolást, de a legfontosabb most az a csapat számára, hogy jövő szerdán kiharcoljuk a továbbjutást. Amennyiben ez sikerül, úgy elkezdhetünk készülni a következő ellenfelünkre. A BATE Boriszovhoz fűződik az egyik legrosszabb futballélményem, hiszen 2008-ban az Anderlecht játékosaként már szerepeltem ellenük, és Belgiumban 2-1-re kikaptunk, míg a visszavágón 2-2-es döntetlen született, vagyis kiestünk. A magyar csapatok közül a DVSC-nek is rossz emlékei lehetnek a fehérorosz együttesről, elég ha csak a tavalyi BL-selejtezőre gondolunk, amikor a 94. percben kapott góllal maradtak alul a BATE-val vívott párharcban. Egy szó mint száz, a BATE Boriszov hosszú évek óta ott van az európai porondon, nagyon tapasztaltak, és olykor a szerencse is melléjük szegődik. Amennyiben ők lesznek az ellenfelünk a következő körben, két nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Az ír Dundalkról nem sokat tudok mondani, őket nem ismerem, és az ír labdarúgást sem követem nyomon, de az mindenesetre sokat elárul, hogy az első mérkőzésen idegenben, csupán 2-1-re kaptak ki a fehérorosz együttestől, vagyis akár a visszavágón egy 1-0-ás győzelemmel ők harcolhatják ki a továbbjutást. De tényleg nem szeretnék ennyire előre szaladni, hiszen számunkra most a szombati Honvéd elleni bajnoki, valamint a jövő szerdai BL-visszavágó a legfontosabb.”

A harmadik forduló egyik legérdekesebb párharcának az elmúlt idényben nyolcaddöntős Sahtar Donyeck és a török Fenerbahce együttesének összecsapása ígérkezik.

A selejtező harmadik fordulójának első mérkőzéseit július 28-29-én, visszavágóit augusztus 4-5-én játsszák.

Nem bajnokok ága:

Panathinaikosz (görög)-FC Bruges (belga)
Young Boys (svájci)-AS Monaco (francia)
CSZKA Moszkva (orosz)-Sparta Praha (cseh)
Rapid Wien (osztrák)-Ajax Amsterdam (holland)
Fenerbahce (török)-Sahtar Donyeck (ukrán)

Bajnokok ága:

The New Saints (walesi)/VIDEOTON FC – BATE Boriszov (fehérorosz)/Dundalk (ír)

A Ferencvárosra belga, a Debrecenre északi ellenfél várhat

Továbbjutása esetén a Ferencváros a belga Standard Liége-zsel, a Debrecen pedig az izlandi KR Reykjavík és a norvég Rosenborg összecsapásának nyertesével találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

Az európai szövetség honlapjának beszámolója szerint a pénteki nyoni sorsoláson eldőlt, hogy a Ferencváros idegenben, míg a Debrecen otthon kezdené párharcát.

A második forduló első felvonásán, csütörtökön a zöld-fehérek hazai pályán szenvedtek 1-0-ás vereséget a bosnyák Zeljeznicartól, míg a hajdúságiak 2-2-es döntetlent játszottak a lett Skonto Riga otthonában.

A 3. fordulóban az első mérkőzésekre július 30-án, a visszavágókra egy héttel később kerül sor.