Fehérvár AV19: két nap, két vereség

FehervarAV19_440Az osztrák Dornbirntől elszenvedett hétfői vereség után kedden is kikapott a Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában (EBEL).

A magyar csapat ezúttal az olaszországi Bolzanóban maradt alul.

A Dornirnban elszenvedett vereség másnapján máris újabb erőpróba következett, ezúttal Dél-Tirolban kellett megküzdeni a Fehérvár AV19-nek a pontokért. Ráadásul Kóger Dániel után Christian Engstrand is kiesett betegség miatt, így a kapuban Rajna Miklós kezdett.

Erőteljesen kezdett a házigazda, Insamék jól tudták, ha megnyerik a mérkőzést, akkor helyet cserél egymással a két csapat és hosszú idő után ismét rájátszás-pozícióban állhatnak a tabellán. A kezdeti rohamokat jó öt percig bírtuk, ekkor egy kipattanót Justin Keller helyezett a hálóba (1-0). Két perccel később Andrew Sarauer vette be Hübl kapuját (1-1). A folytatásban egyenlő erők küzdöttek a jégen, még úgy is, hogy előbb Wehrs, majd Banham kiállítását is ki kellett védekezniük a vendégeknek. Több gól azonban nem esett, döntetlen állásnál mehettek az első szünetre a játékosok.

A középső harmad első fele tökéletes másolata volt az előző játékrésznek. A 25. percben Markus Gander góljával újra előnybe került a Bolzano (2-1), de két perccel később ismét sikerült egalizálni. Benk András ült a büntetőpadon, de Bartalis István négy az ötben is kilépett és szép gólt lőtt a hazai kapuba (2-2). Bízhattunk benne, hogy az emberelőnyből kapott gól megfogja a dél-tiroliakat, de nem így történt, öt perccel a harmad vége előtt Anton Bernard egy kapu előtti kavarodás után átgyömöszölte a pakkot a gólvonalon, harmadszor is megszerezve a vezetést a hazaiaknak (3-2).

Az utolsó öt percre már nem maradt esély. Előbb összeszedtünk egy újabb felesleges emberhátrányt, majd – immár egyenlő létszámnál – Paul Zanette gólja tett végleg pontot a mérkőzésre (4-2).

A címvédő hazaiak sorozatban ötödik sikerüket aratták, ezzel megelőzték a székesfehérváriakat a tabellán, s feljöttek a hatodik helyre.

Folytatás pénteken, amikor a Dornbirn csapata látogat az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.

EBEL:

Bozen (olasz)-Fehérvár AV19 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)
Gól: Justin Keller (6.), Markus Gander (25.),  Anton Bernard (36.), Paul Zanette (59.), ill. Andrew Sarauer (8.), Bartalis István (28., emberhátrányban)

Hétfőn játszották:

Dornbirn (osztrák)-Fehérvár AV19 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)
Gól: Martin Grabher Meier (16., emberhátrányban),  James Arniel (35., emberelőnyben), Zdenek Blatny (50., emberelőnyben), Jonathan D’Aversa (60.), ill. Kovács Csaba (22., emberelőnyben)