Fehérvár AV19: megvan a második siker

A Fehérvár hazai pályán 3-2-re legyőzte a Graz csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának vasárnapi játéknapján.

A Fehérvár AV19 a 10. percben szerezte meg a vezetést: LoVecchio ugratta ki nagyszerűen Olivier Latendresse-t, aki  higgadtan fejezte be a ziccert, fonákkal emelt a hálóba (1-0).

Nem kellett azonban sokat várni a válaszra, három perccel később Fechtig bombájába Markus Pirmann ért bele, a játékszer a jobb felsőbe vágódott (1-1).

Az első negyedóra végén Höneckl kapta el az előtte elkorcsolyázó LoVecchio nyakát, a kapus helyett Camara ülte le a büntetést. Kóger passza után Hári lőtt kapásból, a hálóőr kitolta, így ezzel az előnnyel sem sikerült élni.

A 32. percben egy gyors megindulás után Anthony Camara lőtte ki a bal felsőt villámgyors mozdulattal (1-2).

Ezúttal a fehérváriak egalizáltak azonnal: Uotila kékvonalas húzása jött ki a vasról, Reisz Áron eszmélt leggyorsabban és a hálóba továbbította, idei 3. gólját szerezve (2-2).

Manavian bombájával indult a harmadik játékrész, a kipattanóra jött Kóger, de Höneckl maga alá húzta a pakkot. Nixon rántotta vissza Erdélyt, újabb fehérvári emberelőny következhetett. A graziak jól zártak, nem tudott komolyabb lehetőséget kidolgozni a Järvenpää-legénység.

Egyenlő létszámnál viszont Szabó Krisztián húzott el a jobb szélen, centerezett, Höneckl szúrt ki jól. Az 51. percben már megrezzent az osztrák kapus hálója: Manavian lőtt a kékről, Jeff LoVecchio remekül tette bele az ütőjét, a korong pedig a rövidbe vágódott. (3-2)

A magyar csapatnak ez volt a második mérkőzése és a második sikere a középszakaszban, mivel az első fordulóban, pénteken a Bolzano otthonában is nyert.

EBEL, középszakasz, alsóház:

Fehérvár AV19-Moser Medical Graz99ers (osztrák) 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Gól: Latendresse (10.), Reisz (33.), LoVecchio (51.), ill. Pirmann (13.), A. Camara (32.)

A hatcsapatos alsóházból az első két helyezett csatlakozik majd a negyeddöntő mezőnyéhez az egykörös középszakaszt követően.

Újpesten győzött a MAC

A MAC Budapest idegenben aratott 6-2-es diadalt az Újpest csapata felett a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában, vasárnap.

Szilassy Zoltán, UTE: „Az első harmaddal elégedett voltam. Sokgólos meccseken kaptunk ki a középszakaszban, úgy látszik, oda a komoly védekező játékunk. Ahogy a második harmadban elkezdtük komplikálni a játékot, és lett egy kis önbizalmunk, rögtön megnyíltak a rések, és a MAC ezt gyorsan megbüntette. Egyszerűen kell játszanunk, ahogy ezt tettük korábban is, amikor kompaktabb volt a védekezésünk, mert kevesebb gólt is lőttünk. A harmadik harmadban felelőtlen gólokat kaptunk, ezt ki kell javítanunk. Be kell vésni az agyakba, hogy egyszerűen, sallangmentesen kell játszanunk.”

Majoross Gergely, MAC: „Jól kezdtük a mérkőzést, tetszett, amit a csapattól láttam, ahogy egymásért küzdöttek a játékosok. Ezt sikerült gólokra váltani a második harmadban. Az okos, nagy intenzitású játékot nyújtottuk hatvan percen át.”

Erste Liga, középszakasz, felsőház:

Újpesti TE-MAC Budapest 2-6 (0-0, 1-4, 1-2)
Gól: Erik Caladi (30., emberelőnyben), Martin Frolik (46.), ill. Jesse Ray Dudas (27., emberelőnyben), Kovács Bronson Zoltán (31.), Bodó Christopher (33.), Wesley Cunningham (37.), Jared Brown (47.), Scott Macaulay (50.)

1.  MAC Budapest                 4  3   –   –   1  20-14  11 pont
2.  DVTK Jegesmedvék             3  2   –   –   1   12-7  10
3.  Dunaújvárosi Acélbikák       3  2   –   –   1  15-11   7
4.  Újpesti TE                   4  –   –   –   4  12-27   0

Forrás: fehervarav19.hu/MJSZ/MTI