Fehérvár-Szolnok rangadó Debrecenben

Izgalmas és színvonalas összecsapásokat hozott a férfi kosárlabda Magyar Kupa pénteki játéknapja a debreceni  Főnix Csarnokban.

A címvédő Alba Fehérvár bejutott a négy közé a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntőben legyőzte a Körmendet. A fehérvári gárda az első félidőben főként az amerikai Trevis Simpson révén húsz ponttal elhúzott, ám a bajnoki második vasiak a harmadik negyedben ledolgozták hátrányukat. Az utolsó szakasz így izgalmasan alakult, a hajrában a sorsdöntő büntetőket Lóránt Péter dobta be.

Braniszlav Dzunics, az Alba Fehérvár vezetőedzője: „Először is örülünk, hogy továbbjutottunk. Ez a meccs is megmutatta, hogy az ellenfél jó erőkből áll. Két ellentétes félidőt láttunk, az elsőben támadásban és védekezésben is nagyon sok jó dolgot csináltunk, a másodikban kicsit más szerkezetben jött vissza a Körmend, és a védekezésünk sem volt hatékony, emiatt visszajött a játékba a Körmend. A végén egy fontos triplával és több támadó lepattanó megszerzésével tudtunk nyerni.”

A Szolnok jutott be utoljára a négy közé, miután a negyedik debreceni negyeddöntőben legyőzte a Kecskemétet.

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője: „Gratulálok a Kecskemétnek, nyomás nélkül, jól játszottak, pedig Djeraszimovics ki is vált a játékból. Az első félidőben hihetetlen százalékkal dobtak kintről, közel 50 %-kal. Sikerült gazdálkodunk az energiáinkkal a következő meccsre, nagyrészt kontrolláltuk a meccset, büszke vagyok a csapatra, jól küzdöttünk.”

Az Albára a szombati elődöntőben a Szolnok vár, a másik ágon a Falco és az Atomerőmű csatázik majd a Főnix Csarnokban.

61. Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa, Debrecen

Negyeddöntők:

Falco Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK VEOLIA 92-83 (25-34, 20-16, 14-21, 33-12)
Falco: Govens 26/18, Norfleet 12/6, Váradi 21/12, Borisov 14/6, Tóth N. 15. Csere: Taylor 4, Kovács B. -, Dancsecs -.
PVSK: Durham 18/3, Demeter -, Budimir 18/9, Dukics 7/3, Harazin 2. Csere: Simon 2, Antóni 20/18, Sarlija 5, Bíró 7/3.

Atomerőmű SE Paks – Zalakerámia ZTE KK 61-58 (18-18, 17-18, 13-12, 13-10)
ASE: Hinds 19/6, Ruják 3/3, Barnies 5/3, Eilingsfeld 19/3, Guinn 6. Csere: Medve -, Ogunyemi 7, Garamvölgyi 2.
ZTE: Kinney -, Vaughn 15/6, Benke 16/3, Szabó Zs. 16/6, Radic 8. Csere: Horváth Á. 3/3, Mohácsi -, Mikovic -.

Alba Fehérvár – Egis Körmend 86-82 (25-19, 23-9, 17-32, 21-22)
Alba: Hill 7, Harris 10/6, Simpson 23/18, Lóránt 19/3, Keller Á 9. Csere: Pointer 11, Horton 5, Filipovity 2, Kovács Á -.
Körmend: Dillard 18/12, Wright 17/9, Ferencz 8/6, Tuoyo 12/6, Csorvási 4. Csere: Smith 10/3, Fanning 7/3, Németh -, Halász -, Horti 6.

Szolnoki Olaj KK – Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 89-78 (17-22, 26-21, 23-17, 23-18)
Szolnok: Perry 19/15, Vojvoda 12/6, Ford 14/6, Milosevics 10/3, Andric 10. Csere: Tóth Á. 11, Browning 8/6, Kovács P. 3/3, Polyák 2.
KTE: Pongó 11/3, Thompson 18/12, Djeraszimovics -, Dramicsanin 19/15, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 16/12, Molnár -, Horváth K. 6/3.