Fehérvári döntetlen a Brest ellen

Fotó: Koppán Viktor Dávid/feol.hu

A Székesfehérvár női kézilabdacsapata hazai pályán 25-25-ös döntetlent játszott vasárnap a Brest Bretagne csapatával az EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában.

A fehérváriak az első csoportkörben kikaptak öt góllal az orosz Kubany Krasznodar vendégeként, majd 34-21-re nyertek Lipcsében.

A harmadik meccs félidejében még az ellenfél vezetett, aztán a hajrá izgalmasan alakult: 25-24-re az Albánál volt az előny, de a Brest 12 másodperccel a vége előtt egy megszerzett labdával, gyors indítás végén kiegyenlített.

A kontinentális versengésben négy kvartettben zajlanak a küzdelmek, az oda-vissza alapon játszott körmérkőzések zárultával az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe. Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF Kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.

Női kézilabda EHF Kupa, csoportkör, 3. forduló

B csoport:

Alba Fehérvár KC – Brest Bretagne (francia) 25-25 (14-15)
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 3, Boldizsár, Djordjevszka 12 (5), Hajduch, Kazai 3, Klikovac 1, Májer 1, Mayuko 1, Mendy 2, Pelczéder, Piedade 2, Rideg, Rózsás.
Brest: Dangueuger, Darleux (kapusok), Copy 1, Desgrolard 1, Geiger 9 (6), Le Hir, Limal 2, N’Gouan 1, Ntsama Akoa 5, Pineau 5 (2), Prouvensier, Rassinoux, Tissier, Tizi Sadki, Toublanc 1.

Kubany Kazany – Leipzig 32-24 (19-10)

A csoport állása: 1. Brest Bretagne 5 p (86-61), 2. Kubany 4 p (84-77), 3. Alba Fehérvár 3 p (85-77), 4. Leipzig 0 (60-100)