Fehérvári hoki: Első győzelem otthon, nyitómeccsen

hoki, Fehérvár, 1. gól, 440A képen: Brandon Marino (balra) szerzete a fehérvári együttes első gólját az új idényben.

Nyolcadik idényét kezdte a székesfehérvári csapat az osztrák Erste Bank Eishockey Ligában (EBEL), és első alkalommal rajtolt hazai győzelemmel a Volán.

A fogadóirodák szerint a mérkőzés esélyese az osztrák Villach SV volt, és ennek megfelelően a vendégek szereztek vezetést az első harmadban. Egy feltüzelt Volán lépett jégre a második játékrészben, és megérdemelten fordítottak a hazaiak, ám a hajrában egyenlítettek a vendégek. A záró harmadban ismét vezetéshez jutottak a fehérváriak, amit még egalizáltak az osztrákok, ám a találkozó hajrájában szerzett újabb vezetés már győztes találatnak bizonyult.

Tovább is növelhették volna előnyüket a hazaiak, amikor lehozta kapusát az ellenfél, ám három kísérletből kétszer is csak a kapuvasat sikerült eltalálni. Összességében a győzelmet jobban akaró Volán megérdemelte a győzelmet, amit a Villach finn vezetőedzője, Hannu Järvenpää is elismert a találkozó után.

Fehérvár AV19 – Villacher SV 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)
Gólszerzők: 0-1 McBride (18:58), 1-1 Marino (22:12), 2-1 Kovács (33:31), 2-2 Jarrett (38:37), 3-2 Magosi (42:56), 3-3 Waugh (50:34), 4-3 Sarauer (58:10).
Az 1. forduló többi eredménye:
Znojmo – Vienna 2-3, Graz – Dornbirn 5-1, Innsbruck – Linz 1-3, Klagenfurt – Ljubljana 3-1, Salzburg – Bolzano 4-1.

A fehérváriak legközelebb szeptember 14-én, vasárnap 17:30 órakor Bécsben lépnek pályára.