Fél ház, féloldalas meccsek a női kézilabda BL-négyes döntőben

kezi_nőiBL15_Neagu, Adzic együtt

A Buducnost két kulcsembere, Neagu és Adzic edző (Fotók: jochapress.hu)

Amint várható volt, a Győr távollétében csak közepes érdeklődés övezte a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének szombati elődöntőit. Sajnos, a két összecsapás eléggé egyoldalúra sikeredett, hiszen sem az orosz Dinamo Szinara, sem a Vardar Skopje nem tudott méltó ellenfele lenni a norvég Larvik, illetve a montenegrói Buducnost csapatának.

kezi_nőiBL15_Frafjord a legjobb, 440

Frafjord (labdával) védekezésben és támadásban is nagyot alakított

Az első felvonásban az egyik, végső győzelemre is esélyesnek tartott csapat, a norvég Larvik az első félidőben elég nehezen boldogult az orosz Szinarával. Az oroszok kemény védekezéssel alapozták meg, hogy félidőben csak három góllal (16-13) voltak hátrányban. Szünet után viszont beindult a norvég henger és elsősorban Riegelhuth gólerőssége (9) révén egyre nőtt a különbség.

kezi_nőiBL15_Mörk mozgat, 440, jó

Nora Mörk, a kis tűzgolyó

Bár most csak négy gólig jutott, ennek ellenére a norvégek vezéregyéniségének a védekezésben és támadásban is kitünt Frafjord bizonyult. A „kis tűzgolyó”, Nora Mörk nem a szokott nagyságrendben szórta a gólokat (4), de a ma délutáni döntőben változatlanul fejfájást okozhat a Buducnost védőinek.

kezi_nőiBL15_Cvijic tarthatatlan

Cvijic egy kis rendcsinálást követően lő kapura

A másik ágon talán túlontúl is felfokozott várakozás előzte meg a két balkáni rivális erőpróbáját, hiszen amint az a 60 perc során kiderült: a két együttes ez alkalommal egészen más súlycsoportot képviselt. A Buducnost férfias védekezése ellen alig-alig maradt lehetősége a szkopjeiek máskor világsztár teljesítményre is képes lövőjének, Penezicnek és az irányító-átlövő Lekicnek, addig a másik oldalon elsősorban az ezőttal is ellenállhatatlan, „ravasz macska”, Neagu és a beállóban verhetetlen Cvijic révén állandóan gólveszélyes helyzetek alakultak ki, s a gólok sem maradtak el.

kezi_nőiBL15_Neagu a helyzet magaslatán

Neagut (kékben) képtelen voltak tartani

A Buducnostnál az is sokat jelentett, hogy harmadik ásza, Bulatovic ez alkalommal csak osztogatott (1 gól) és ezt is elbírta a csapat. Helyette viszont Petrovic (7), Knezevic(4) és Mehmedovic(3) termelte a gólokat. Igen hasznos munkát végzett Byzdra is, a korábbi cselgáncsbajnok, Lazovic viszont csak a „terelgetésből” vette ki igazán a részét.

Mit hozhat ezek után a ma délutáni két összecsapás? A szombati, nagy csalódást keltő Vardar-előadást követően az sem lenne meglepetés, ha az oroszok megszereznék a harmadik helyet. A Vardar „feltámadása” esetén viszont akár simán is nyerhet.

kezi_nőiBL15_Riegelhuth öröme, 440

Vajon vasárnap este is így örülhet majd a norvégok kiválósága, Riegelhuth?

Az érdeklődés persze – érthetően – sokkal inkább szól majd a döntő két részvevőjének, ahol két, abszolút ellentétes stílusú gárda feszül majd egymásnak. Most fog majd igazán kiderülni, hogy a nagyra nőtt norvég játékosok – Frafjord vezetésével – mire lesznek képesek  a nehézsúlyú beálló, Cvijic ellenében.

Ha ezt a kérdést ki tudnák pipálni, még akkor is lehet éppen elég gondjuk, hiszen Neagu egymaga is képes eldönteni akár a legfontosabb ütközeteket is. Arról nem is beszélve, hogy amennyiben Cvijicre behúzódva védekezik az ellenfél, akkor Bulatovicnak is sokkal több lehetősége lehet bombázni a legjobb kapusnak megválasztott norvég Toft kapuját.

Ember legyen a talpán, aki biztosra venné bármelyik rivális végső sikerét és az be is jönne. Maradjunk inkább abban, hogy a 14.30-kor kezdődő bronzmérkőzést követően 17 órakor a Larvik és a Buducnost csatája dönti majd el az idei BL-sorozat legnagyobb kérdését, a végső győztes kilétét.