Féltucat gól az Emirates-stadionban

aleksandar-mitrovic_440A Bajnokok Ligája negyedik fordulójának első játéknapján az Atletico Madrid és a Bayer Leverkusen is idegenben nyert. A Borussia Dortmund és a Real Madrid már továbbjutott.

Az A csoportban Andrea Pirlo szabadrúgásból megszerzett gólja után az Olimpiakosz három perccel később kiegyenlített, sőt a második félidő derekán a vezetést is megszerezte a görög gárda. A spanyol Botía és a kongói Delvin Ndinga is fejjel vette be Gianluigi Buffon kapuját.

A 65. percben Pirlo jobboldali beadása után Fernando Llorente tette kapura a labdát, a játékszer végül Roberto Jimenez kapusról jutott a gólvonalon túlra. Egy perccel később Paul Pogba a görögök 16-osánál sarkazott, ám a védőlről kipattant a labda, a francia középpályás jobb lábbal talált az Olimpiakosz kapujába (3-2).

A 94. percben Carlos Tevez buktatása után jutott büntetőhöz a Juventus, ám Arturo Vidal tizenegyesét a kapufa segítségével hárította a spanyol kapus.

A londoni Emirates-stadionban Arteta tizenegyese, Alexis Sánchez szabadrúgás utáni lepattanója, majd Oxlade-Chamberlain elfutása után már 3-0-ra ment Arsene Wenger együttese. És ekkor el is hitte, hogy ez már kézben van… Ám utána a rutinos, Angliát is megjárt védő, Anthony Vanden Borre kétszer is betalált, majd a 90. percben jött a feketeleves: a csereként beállt Alekszandar Mitrovics fejesével kiegyenlített a belga együttes.

Az Arsenal így matematikailag még nem jutott tovább, ellentétben a Dortmunddal, amely a bajnokságban szenved, de a BL-ben menetel: ezúttal a Galatasaray-t verte 4-1-re, és negyedik meccsét is behúzta.

Továbbjutott a Real Madrid is, amely egy tartalékos Liverpoollal találta magát szembe, Brendan Rodgers ugyanis a hétvégi, Chelsea elleni meccsre is figyelve több játékosát pihentette. A mérkőzést egyébként Kassai Viktor vezette, és a spanyol együttes a 27. percben Karim Benzema révén megszerezte a vezetést, és egyben a győzelmet is, amivel negyedik meccsét is behúzta. A csoport másik összecsapásán a Basel nem kegyelmezett a Ludogorecnek.

Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport:

Malmö FF-Atletico Madrid 0-2 (0-1)
Gól: Koke (30.), Raul Garcia (78.)

Juventus-Olimpiakosz 3-2 (1-1)
Gól: Pirlo (21.), Roberto Jimenez (65., öngól), Pogba (66.), ill. Botía (24.), Ndinga (61.)

B csoport:

Real Madrid-Liverpool 1-0 (1-0)
Gól: Benzema (27.)

FC Basel-Ludogorec 4-0 (2-0)
Gól: Embolo (34.), D. Gonzalez (41.), Gashi (59.), Suchy (65.)

C csoport:

Benfica-AS Monaco 1-0 (0-0)
Gól: Talisca (82.)

Zenit Szentpétervár-Bayer Leverkusen 1-2 (0-0)
Gól: Rondon (89.), ill. Heung-Min Son (68., 73.)

D csoport

Borussia Dortmund-Galatasaray 4-1 (1-0)
Gól: Reus (39.), Papasztopulosz (54.), Immobile (73.), S. Kaya (84., öngól), ill. Hakan Balta (69.)

Arsenal-Anderlecht 3-3 (2-0)
Gól: Arteta (25., 11-es), Alexis Sanchez (29.), Oxlade-Chamberlain (58.), ill. Vanden Borre (61., 73., 11-es), Mitrovics (90.)