Ferenc pápa csapata Dél-Amerika legjobbja lett!

FBL-LIBERTADORES-SANLORENZO-NACIONALPARAz argentin bajnok San Lorenzo csapata története során először megnyerte a labdarúgó Libertadores Kupát, a legfontosabb dél-amerikai klubtrófeát, miután a döntő párharc szerdai visszavágóján 1–0-ra nyert a paraguayi Nacional ellen, így 2–1-es összesítéssel diadalmaskodott.

Az 1960 óta létező sorozatban ez volt a 23., argentin együttes által aratott győzelem, ennyiszer még egyik dél-amerikai ország csapata sem nyert. Az elmúlt öt évben először fordult elő, hogy nem brazil alakulat hódította el a kupát.

A San Lorenzo – amelynek legismertebb szurkolója Ferenc pápa – az elmúlt héten Ascunciónban elért 1–1-es döntetlen után Nestor Ortigoza 36. percben értékesített büntetőjével verte most riválisát 40 ezer néző előtt a Nuevo Gasometro stadionban.

A San Lorenzo először jutott be a Libertadores Kupa fináléjába, s a sikernek köszönhetően a decemberben Marokkóban sorra kerülő klubvilágbajnokságon is története során először vehet majd részt.

A Libertadores Kupában sorozatban másodszor lett ezüstérmes egy paraguayi csapat, tavaly a korábbi háromszoros győztes Olimpia maradt alul a döntőben a brazil Atletico Mineiróval szemben.