Ferencváros-Videoton döntő lesz a Magyar Kupában

FTC_MKA Ferencváros lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében: a zöld-fehérek az elődöntő szerdai visszavágóján hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszottak a Szolnokkal, s így megőrizték az első mérkőzésen kiharcolt kétgólos előnyüket.

A 20. percben Varga Roland szöglete után nem tudtak felszabadítani a vendégek, Roland Lamah pedig a kapuval szemben állva lőhetett – a jobb alsó sarokba (1-0).

A 75. percben egyenlített a Szolnok: Nagy István beadása után Dibusz öklözött, de Mateosról Papucsek Barna elé pattant a labda, aki az üres kapuba talált (1-1).

A 20-szoros kupagyőztes Ferencváros tíz év után játszhat újra döntőt, ráadásul május 20-án saját stadionjában, a Groupama Arénában találkozik a Videotonnal.

A két csapat szintén az Üllői úton játszik egymás ellen az OTP Bank Liga utolsó fordulójában. Ősszel Székesfehérvárott 0-0-ás döntetlent játszott a két gárda. A Videoton utoljára még a régi Albert-stadionban lépett pályára az Üllői úton, 2011. október 2-án a székesfehérváriak Andre Alves találatával nyertek.