Férfi vízilabda világliga: vereség a horvátoktól

A négygólos Sandro Sukno. Fotó: Hina

A világbajnok magyar férfi vízilabda-válogatott 15-12-es vereséget szenvedett az olimpiai aranyérmes horvát csapattól a Bergamóban zajló világliga csoportküzdelmeinek szerdai, második fordulójában.

Benedek Tibor szövetségi kapitány legénységére nehéz csata várt a második csoportkörben, s nem is kezdődött jól magyar szempontból az összecsapás. Mert miközben Varga Dánielék addigi próbálkozásai nem jártak sikerrel, a horvátok három alkalommal is bevették Nagy Viktor kapuját (3-0). Időkérés és kapuscsere után – Nagyot Decker Attila váltotta – Vámos Márton, majd a csapat másik balkezese, Madaras Norbert talált be (3-2). Egyenlítés helyett azonban újfent horvát gólok következtek (5-2).

A második negyedet bevezető horvát büntetőgólra válaszul Hosnyánszky Norbert, majd Hárai Balázs vette be a rivális kapuját (6-4), majd az ötméteresből eredményes Varga Dénes alakította magyar szemszögből 5-7-re az állást. A felzárkózás azonban elmaradt, mert a horvátok két emberelőnyös helyzetüket is értékesítették (9-5).

A nagyszünet után emberelőnyös horvát góllal indult a harmadik játékrész is. Madaras kapásgóllal, Hosnyánszky hatalmas erejű lövéssel tartotta életben a magyar reményeket (10-7), amelyek azonban tovább apadtak, mert a zárónegyedre 12-8-as előnyt hoztak össze a horvátok.

Mi több: az utolsó nyolc perc is az ő góljukkal kezdődött, és bár Varga Dénes és Vámos is egyszer-egyszer „közbeszólt”, a horvátok 15-10-re elhúztak. A hajrában még Madaras és a dudaszó pillanatában Vámos is betalált, ám mindez csak a vereség mértékének csökkentésére volt elég, nyert az olimpiai bajnok a világbajnok ellen 15-12-re.

A csoportból mind a négy válogatott továbbkerül a negyeddöntőbe, míg a torna győztese kijut a jövő évi riói olimpiára.

A csoport, 2. forduló:

Horvátország-Magyarország 15-12 (5-2, 4-3, 3-3, 3-4)
Gól:  Sandro Sukno, 4, Antonio Petkovic, Maro Jokovic 3-3, Luka Loncar 2, Ante Vukicevic, Andro Buslje, Luka Bukic 1-1, ill. Madaras, Hosnyánszky, Vámos 3-3, Varga Dénes 2, Hárai 1.

Brazília-Kína 15-7 (3-2, 6-3, 4-1, 2-1)

A csoport állása: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3 (30-23), 3. Horvátország 3 (25-29), 4. Kína 0