Európa Kupa: az Alba nyerte a magyar csatát

A férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörében az Egis Körmend az Alba Fehérvárt fogadta, míg a Szolnoki Olaj Dániában vendégszerepelt.

Lóránt Péter a labdával. Fotó: FIBA

Keller Ákos triplája nyitotta a Körmend-Fehérvár találkozót, a túloldalon viszont egyből jött a válasz Ferencztől, Hollins hármasával pedig már a hazaiaknál volt az előny. Jól kezdtek a csapatok, a negyed közepén Lóránték egy kicsit megléptek (8-12), de Ferencz révén zárkózott a Körmend (11-12). Megakadt a hazaiak gépezete, pontatlanul játszottak Halászék, amit az Alba jól használt ki. Lóránt szerzett egyhuzamban kilenc pontot, a különbség pedig kétszámjegyűre nőtt (13-23). Fanning hármasa hozta közelebb ellenfeléhez az MTE-t, végül 18-25-tel zárult az első etap.

A második játékrészben eleinte inkább a küzdeni akarás dominált, mintsem a szép játék. A pályán lévők nem ismertek elveszített labdát, az első három percben mindössze öt pont született (20-28). A hazaiaknak megvoltak a tiszta dobóhelyzetei, ám jobbára elhibázták azokat. Ferencz újabb trojkájával zárkózott a vasi együttes (27-32), Fanning büntetőivel pedig csupán három volt közte (31-34). Jól zárták azonban a félidőt Braniszlav Dzunics fiai, Horti kapott technikait, az érte járó büntetőt Simpson értékesítette (31-41), majd Horton zsákolása jelentette az utolsó említésre méltó momentumot a nagyszünet előtt, 31-43-es állással mehettek egyet fújni a felek.

Jól indította a meccs második felét a tavalyi bajnok, hat perc alatt mindössze két pontot szerzett a Körmend, az Alba közben tizenkettőt, a különbség így átlépte a húszat (33-55). Pontatlanul játszott az MTE, Kellerék pedig kihasználták a hibákat, 48-68-cal jöhetett a záró felvonás.

Az utolsó játékrészben Gasper Potocnik csapatának akarata érvényesült, ám a differencia túl nagy volt a két együttes között. Bár kozmetikáztak az eredményen Fanningék, győzelmi esélyeik viszont nem voltak, 85-77-es fehérvári győzelem született.

FIBA Európa Kupa, J-csoport, 3. forduló:

Egis Körmend – Alba Fehérvár 77-85 (18-25, 13-18, 17-25, 29-17)

Körmend: Halász 3/3, Hollins 19/3, Fanning 21/6, Ferencz 14/12, Koch -. Csere: Davis 4, Bán -, Tuoyo 5, Horti 4, Németh Á. 7/6.
Alba: Hill 15/3, Simpson 11, Harris 10, Lóránt 27/6, Keller Á. 8/3. Csere: Horton 3, Kovács Ák. 1, Keller I. 5/3, Mohammed -, Filipovity 5/3.

Vojvoda Dávid. Fotó: FIBA

A Szolnok sem tudta megállítani a Bakken Bearst

A második csoportkörben még százszázalékos, két győzelemmel álló dán Bakken Bears vendégeként lépett pályára a Szolnoki Olaj a FIBA Europe Cupban. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nyolcadik percben aztán Perry triplájával 7 pontra lépett el a magyar együttes (20-27). Az etap végére azonban felzárkózott és ki is egyenlítettek a hazaiak (31-31).

A találkozó nem a védekezés jegyében zajlott, a második negyed elején ebből a dánok jöttek ki jobban, 48-40-re elhúztak. Az Olaj azonban megrázta magát, és rövid idő alatt csökkenteni tudta a különbséget. A nagyszünetben 57-54-es állást mutatott az eredményjelző.

A folytatásban is szorosan alakult az összecsapás, a második félidő első perceiben felváltva estek a kosarak. A harmadik negyedből három és fél perc volt vissza, amikor Milosevics kettesével az Olaj kiegyenlített (71-71), de a zárófelvonást ötpontos dán előnnyel várták a mérkőző felek (81-76).

A negyedik negyed első kosarát Jukic dobta, így tovább nőtt a Szolnok hátránya, ráadásul a dánok még öt pontot berámoltak zsinórban, így Alekszics időkérése következett (88-76). Nem adta fel az Olaj, amely Kovács és Andric kosaraival 7-re csökkentette a különbséget (95-88). Óriásit küzdöttek, de a hátralévő három percben a Tisza-partiak ezt a hátrányt már nem tudták ledolgozni, a Bakken 100-96-ra megnyerte az összecsapást – írta a BB1.hu.