Flensburgi siker a veszprémi csoportban

A nlmet kapuban a svéd Mattias Andersson parádézott

A német kapuban a svéd Mattias Andersson parádézott

A Flensburg-Handewitt két góllal nyert a vendég Wisla Plock ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában, a veszprémi érdekeltségű csoportban.

A lengyelek kapusa Rodrigo Corrales Rodal káprázatos teljesítménnyel nyitotta a mérkőzést. A spanyol kapus az első 18 percben mindössze három gólt kapott, 75%-ban védte a kapura tartó lövéseket. A Flensburg 1-7-es, illetve 3-8-as hátrányból állt fel és nyert. A németek kapujában a második félidőben a svéd Mattias Andersson védett világklasszis kapushoz méltóan.

A 45. percben 15-15 állt az eredményjelzőn, ezt követően a hazaiak egy 4-1-es sorozattal húztak el. A vendégeknél a horvát Lovro Mihic 6 gólt szerzett, míg a Flensburg legeredményesebb játékosa az 5 találatig jutó, svéd Hampus Wanne volt.

A hazaiaknak ez volt fennállásuk 100. BL-győzelme.

A Szegeddel azonos ágon szereplő, pont nélküli horvát PPD Zagreb edzőt váltott, Veselin Vujovic helyett Silvio Ivandija vezeti a csapatot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport:

Flensburg-Handewitt (német) – Wisla Plock (lengyel) 22-20 (9-10)
Gól: Wanne 5, Jakobsson 4, Mogensen 4, Gottfridsson 3, Svan 3, Eggert Magnussen 1, Glandorf 1, Toft Hansen 1, ill. Mihic 6, De Toledo 5, Zsitnyikov 5, Gebala 2, Daszek 1, Pusica 1.

Szombaton játsszák:
THW Kiel (német)-Schaffhausen (svájci) 17.30
Barcelona (spanyol) – Telekom Veszprém 19.15

Vasárnap játsszák:
Bjerringbro-Silkeborg (dán)-PSG (francia), Herning 16.50

Az állás: 1. Barcelona 8 pont/4 mérkőzés, 2. PSG 6/4 (122-105), 3. Veszprém 6/4 (105-99), 4. Flensburg 5/5, 5. Bjerringbro 4/4 (102-101), 6. Kiel 4/4 (100-99), 7. Plock 1/5, 8. Schaffhausen 0/4