Földrengés után veszprémi győzelem Szkopjéban

Metalurg_TelekomA Telekom Veszprém visszafogott támadójátékkal is izgalommentesen nyert a Metalurg Szkopje ellen a SEHA-liga vasárnapi találkozóján.

A Telekom Veszprém játékosai vasárnap reggel földrengésre ébredtek Szkopjéban, majd a délután folyamán újabb földmozgást észleltek. A SEHA-liga vezetőinek döntése értelmében azonban nem halasztották el a Metalurg elleni találkozót, így huszonnégy órával a Vardar elleni vereséget követően ismért pályára lépett a sorozat címvédője.

Javier Sabaté mindössze két poszton változtatott a szombati kerethez képest: Gulyás Péter és Marko Kopljar ki-, Ancsin Gábor és Dragan Gajic pedig bekerült.

A helyszín ezúttal a hatezer néző befogadására alkalmas Borisz Trajkovszki Aréna volt, ahol azonban csak néhány százan gyűltek össze.

Nehezen vette fel a mérkőzés fonalát a Telekom, a zömében fiatal tehetségekből álló vendéglátó jegyezte az első két találatot. Ilic és Gajic vezetésével aztán fordítottak a veszprémiek, de meglépniük nem sikerült (10. perc: 3-4). Visszafogottabb iram és kevés gól jellemezte a játékot, a játékrész felénél 5-5 állt az eredményjelzőn.

A 20. percben – Gajic duplájával – először léptek el két góllal a mieink (6-8), amelyre azonnal időkéréssel felelt a Metalurg legendás horvát trénere, Lino Cervar. Hét a hat ellen támadott a rivális, amely Nelovszki jóvoltából két gólt is jegyzett „emberelőnyben” (24. perc: 8-8). A hajrában viszont már balul sült el a macedónok taktikai fegyvere, Marguc és Sliskovic is üreskapus gólnak örülhetett. A 10-14-es félidei állás Marguc szépségdíjas pörgetése után alakult ki.

A második felvonás első négy percben csak egy-egy hetesgólt láthatott a publikum. A Sabaté-csapat több hibát is elkövetett támadásban. Nilsson találata után a hazaiak három gólt is jegyeztek gyors ellentámadásból (37. perc: 14-16). Javier Sabaté érezte, hogy változtatni kell, ezért magához is rendelte tanítványait.

Lékai is feliratkozott a gólszerzők közé, de a támadógépezet továbbra is akadozott. Ezt jelzi, hogy a címvédő tíz perc alatt mindössze két akciógólig jutott. Igaz, ebben nagy szerepe volt a szerb kapusnak, Arsicnak is, aki több védést is bemutatott. Macec jó lövésére aztán Sliskovic és Terzic is válaszolni tudott, a meccs háromnegyedéhez 15-19-es állásnál érkeztek a felek.

Ennél több pedig már nem volt a fiatal szkopjei alakulatban, Gajicék a végjátékhoz közeledve könnyedén őrizték négy-ötgólos előnyüket. Hárommal a vége előtt Sliskovic döntötte el végleg a pontok sorsát miután 18:23-ra alakította az állást. A végjátékban még esett két macedón gól, de a Veszprém sikere egyáltalán nem forgott veszélyben.

Xavi Sabate: „Gratulálok a Metalurg csapatának és Cervar edzőnek, jó meccset játszottunk ellenük! Védekezésben jó teljesítményt nyújtottunk, Mikler jól védett, a kapus és a védőfal közötti összhang is megfelelő volt. A második félidőben látszott a csapaton, hogy a héten már a negyedik meccsünket játszottuk és fáradtak voltunk. Természetesen ezt nem kifogásként mondtam el, hiszen tudtuk, hogy sok meccsünk lesz a szezonban. Sokat kell még dolgoznunk, főleg támadásban kell még sokat javulnunk. Minden játékosom élvezi a bizalmamat, mindenki keményen dolgozik, és tudom, hogy a jövőben minden rendben lesz.”

Ancsin Gábor: „Gratulálok a Skopje csapatának, nehéz meccset játszottunk ellenük. Keményen védekeztek, nehéz volt feltörni a védelmüket, azonban nekünk sok variációs lehetőségünk van sok kiváló játékossal, így sikerült megszereznünk a győzelmet. Pozitív hozzáállással kell folytatnunk a munkát.”

SEHA Liga:

Metalurg Szkopje (macedón)-Telekom Veszprém 20-23 (16-19)
Metalurg: Arsic – Koszteszki 2, Brajovic 3, Pesevszki, Mladenovic 3, Taleszki 2, Marcec 3. Csere: Tomovszki (kapus), Nelovszki 4, Petrov, Obradovic, Velkovszki, Kuzmanovszki 1, Krisztevszki 2(2), Pecsenkovszki.
Veszprém: Mikler – Gajic 6(2), Nagy L. 1, Nilsson 1, Schuch, Terzic 1, Lékai 2. Csere: Ilic 3(1), Ugalde, Blagotinsek 1, Sliskovic 4, Ancsin 2, Iváncsik G., Marguc 2.

Forrás: vehirsport.hu/veszpremhandball.hu