Fölényes magyar siker a grúzok ellen

Varga Dániel lő kapura. Fotó: Balogh Máté/waterpolo.hu

A magyar férfi vízilabda-válogatott a grúzok felett aratott fölényes, 13 gólos győzelemmel folytatta szereplését a Margitszigeten zajló BENU Kupa olimpiai felkészülési tornán.

A szombati mérkőzésen – amelyet a hűvös idő és az eső miatt a Hajós Alfréd uszoda fedett medencéjében rendeztek – Benedek Tibor szövetségi kapitány együttesében a pénteki találkozóhoz hasonlóan nem játszott az új csapatkapitány, Varga Dénes, illetve Hárai Balázs.

A nyitó felvonás Decker Attila védésével és Varga Dániel találatával indult, aztán Tóth Márton növelte az előnyt emberelőnyből. Zalánki Gergő akciógóljával már három volt a magyar fór, majd az első nyolc perc pazar akcióval zárult: Vámos Márton szolgálta ki tökéletesen a védőjéről leforduló Erdélyi Balázst (4-0).

A folytatás újabb Erdélyi találatot hozott, majd Manhercz Krisztián szerezte a hatodik magyar gólt. Decker parádés védése után indította a megúszó Bedő Krisztiánt, aki kihasználta a ziccert, aztán a következő támadást is góllal fejezte be (8-0). Hosnyánszky Norbert emberelőnyből talált be, ezt követően Erdélyi szerezte meg saját maga harmadik, a magyar válogatott 10. gólját másfél perccel a nagyszünet előtt. Az utolsó találat a második negyedben Manhercz nevéhez fűződött, aki Hosnyánszky tökéletes centerezése után húzta a labdát a kapuba.

A fordulás után többször a kapufa akadályozta meg a magyar csapatot előnye növelésében, ám Varga Dánielt már a léc sem foszthatta meg második góljától. A grúz együttes két és fél negyed, azaz húsz perc elteltével vette be először a magyar csapat kapuját, amelyet ekkor már Nagy Viktor védett (12-1). Egy percen belül ismét betaláltak a vendégek, a túloldalon pedig Erdélyi használta ki a kínálkozó lehetőséget, majd újabb góllal a grúzok tíz találatra csökkentették a különbséget (13-3).

A záró negyed első gólját Szivós Márton szerezte, ő volt a magyar csapatkapitány a találkozón. Erdélyi kiszorított helyzetből is belőtte ötödik találatát, a grúzok csapatuk negyedik góljával feleltek, majd Decker Ádám iratkozott fel a góllövőlistára (16-4). A megúszó Hosnyánszky magabiztosan értékesítette ziccerét, erre másfél perccel a végső dudaszó előtt válaszolt Grúzia. Vámos ötméteresét és ziccerét is hárította a grúz kapus – 32 százalékra javítva ezzel védési statisztikáját -, a mérkőzés utolsó gólját azonban így is Vámos szerezte 13 másodperccel a vége előtt, beállítva a 18-5-ös végeredményt.

Erdélyi Balázs a meccs után a waterpolo.hu-nak nyilatkozott: „Nyilván nem egy ilyen mérkőzés után lehet reális képet kapni arról, hol tartunk, de azért a jó dolgokat, amiket csináltunk, meg kell tartani. Voltak ennek a meccsnek is tanulságai, ezeket meg kell beszélni. A második félidőben a védekezésben volt egy-két hiányosság, de ez nyilván az akkorra kialakuló eredménynek tudható be. Néha egyszer-egyszer nem annyira koncentráltunk, de ez egy ilyen meccsen belefér, máskor nem. Örülök, hogy sok gólt szerezte ma és tegnap is, ez nyilván önbizalmat ad, segít, de azért nyilvánvaló, hogy ezek a gólok a megfelelő csapatjáték nélkül nem születnének meg.”

A nap másik mérkőzésén a nagyszünet előtt lehengerlően játszó olimpiai bajnok horvát csapat öt góllal legyőzte az ausztrálokat.

Benedek Tibor együttese riói csoportellenfele, az ausztrál válogatott ellen zárja a tornát vasárnap délelőtt a Hajós uszoda fedett medencéjében.

Magyarország-Grúzia 18-5 (4-0, 7-0, 2-3, 5-2)
Magyar gólszerzők: Erdélyi 5, Bedő, Hosnyánszky, Manhercz, Varga Dá. 2-2, Decker Á., Szivós, Tóth M., Vámos, Zalánki 1-1

Horvátország-Ausztrália 13-8 (5-1, 4-0, 2-4, 2-3)

A férfi torna állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Horvátország 3, 3. Ausztrália 3, 4. Grúzia 0
(Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.