Fölényes magyar siker az amerikaiak ellen

Varga Dénes. MTI Fotó: Kovács Anikó

Tíz góllal legyőzte a magyar férfi vízilabda-válogatott az Egyesült Államok legjobbjait a Volvo Kupáért kiírt hagyományos nemzetközi torna pénteki nyitónapján.

A négycsapatos viadalon, amelyet a Szőnyi úti felújított uszodában rendeznek meg, az Egyesült Államok új budapesti nagykövete, Colleen Bell által is buzdított vendégek szerezték meg a vezetést, de Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége már a második akció végén egyenlített Madaras Norbert révén (1-1). Varga Dénes, majd Salamon Ferenc növelte az előnyt (3-1), 3-2 után Salamon és Bedő Krisztián (5-2), amerikai szépítést követően pedig Gór-Nagy Miklós (6-3), végül pedig Vámos Márton jóvoltából nőtt háromgólosra a különbség (7-4).

A tizenegy találatot hozó nyitónegyed után a második nyolc percben sem gyengült a csapatok eredményessége: előbb Bedő és Varga duplázott (9-4), majd a harmadszor is megvillanó Samuels „közbeszólása” után Bátori Bence és a triplázó Salamon alakította 11-5-re az állást. Az első félidő zárásaként esett vendéggól nyomán 11-6-os magyar vezetésnél vonulhattak el a csapatok a nagyszünetre.

A harmadik negyedben a világbajnoki címvédő magyar csapat hatásosan bosszulta meg az amerikaiak hetedik gólját: előbb Vámos volt eredménye, majd Német Toni tornászta fel hattalálatosra a hazai vezetést (13-7). Aztán az előny megduplázása is sikerült Varga Dénesnek köszönhetően, aki igen távolról vette be az amerikai kaput, s még – immár negyedszer – Salamon, majd Angyal Dániel is betalált (16-7).

A befejező játékrész elején, emberelőnynél Bátori lövése ért célt, ezzel tízgólosra nőtt a különbség (17-7). Az alig 18 esztendős Manhercz Krisztián szerezte a 18., később a 20. magyar találatot is, a kettő között pedig az ötödször is eredményes Salamon módosította az állást 19-8-ra. A huszonegyedik hazai találatot a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras érte el, az amerikaiaknak legfeljebb az szolgálhatott némi vigaszul, hogy feljöttek 21-11-re, közelebb zárkózniuk azonban nem sikerült.

9. Volvo Kupa, 1. nap:

Magyarország-Egyesült Államok 21-11 (7-4, 4-2, 5-1, 5-4)
Gól: Salamon 5, Varga Dénes 3, Bedő, Vámos, Bátori, Manhercz, Madaras 2-2, Gór-Nagy, Német, Angyal 1-1, illetve Samuels, Bonanni 3-3, Cupido, Bowen 2-2, Mann .

Horvátország-Kanada 11-5 (3-1, 1-1, 4-2, 3-1)