Fölényes sikerrel kezdett a Ferencváros

FTC_FehervarA Magyar Kupa-címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria fölényes, 14 gólos győzelmet aratott a vendég Alba Fehérvár ellen a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

K&H női liga, 1. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria — Alba Fehérvár KC 32-18 (15-9)
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 3, Háfra 3, Hornyák D. 1 (1), Jovanovics 2, Kovacsics 5 (4), Lukács 2, Márton 2, Mészáros, Pena 4, Schatzl 3, Snelder 4, Szekeres, van der Heijden 3.
Fehérvár: Barjaktarovics, Mistina (kapusok), Boldizsár, Gjorgjievszka 2, Gorsenyina, Hudra, Lavko 3, Májer 2, Mayer 1, Mendy 4, Pelczéder 2, Piller, Rózsás, Temes 2, Tornóczky 1, Zsilinszkajtye 1.

Kecskeméten 13-13-as első félidő után egy góllal nyert a vendég DVSC-TVP.  A 42. percben a hazaiak hiába vezettek 20-15-re, a vendégek a következő 10 percben egy 9-1-es sorozattal fordítottak (21-24).

A hazaiaknál Szabó Edina nyolc büntetőből hetet értékesített, végül 13 góllal fejezte be a mérkőzést.

Kecskeméti NKSE — DVSC-TVP 25-26 (13-13)
Kecskemét: Szabó Edina 13 (7), Siska 4, Varga N. 3, Fauszt 2, Nyikolajenko 2, Kuerova 1.
Debrecen: Csáki Viktória 5 (2), Vantara-Kelemen 5, Varsányi 4, Punko 3, Zemfirescu 3, Pálsdóttir 2, Jezsikava 2, Grigel 1, Hársfalvi 1.