Fölényes veszprémi győzelem

Veszprém, 2017. április 1. A veszprémi Renato Sulic (k), valamint Igor Vori (b) és David Miklavcic (j) a horvát csapat játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Telekom Veszprém-PPD Zagreb visszavágó mérkőzésen a Veszprém Arénában 2017. április 1-jén. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A veszprémi Renato Sulic (k), valamint Igor Vori (b) és David Miklavcic (j) a horvát csapat játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Telekom Veszprém-PPD Zagreb visszavágó mérkőzésen. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A Telekom Veszprém házigazdaként simán, tíz góllal legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

A hazaiak keretéből a betegségből lábadozó Ivan Sliskovic mellett Marko Kopljar, Ancsin Gábor és Blaz Blagotinsek hiányzott.

Két kihagyott büntetővel kezdte a találkozót a Veszprém, de miután sorozatban három gólt szerzett, a 11. percben már kettővel vezetett (5-3). A horvátok hét percen keresztül nem találtak a hálóba, a hazaiak több gyors ellenakciót is vezettek, és Gasper Marguc vezérletével remekül használták ki ezt az időszakot (9-4).

A folytatásban is tartani tudta a tempót az előző kiírásban BL-ezüstérmes magyar csapat, Cristian Ugalde például kínai figurából szerzett gólt, a kapuban pedig Mirko Alilovic nyújtott kiváló teljesítményt. Az első félidőben 71 százalékos hatékonysággal támadó veszprémiek a szünetben hat találattal jobban álltak (15-9).

A második felvonásban eleinte jól tartotta magát a PPD Zagreb, de nem volt esélye felzárkózni, mert a hazaiak taktikusan kézilabdáztak és hatékonyan védekeztek, Alilovic pedig továbbra is bravúrosan védett. Az 58. percben Andreas Nilsson találatával tízgólos különbség alakult ki a csapatok között, ami meg is maradt a végéig.

A hazaiak 73 százalékos lövési hatékonysággal zárták a meccset, Alilovic pedig 49 százalékkal védett.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

Telekom Veszprém — PPD Zagreb (horvát) 29-19 (15-9)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema Rodriguez, Gajic 4, Gulyás, Ilics 5, Iváncsik 1, Lékai 1, Marguc 5, Nagy L. 1, Nilsson 2, Pálmarsson 3, Schuch, Sulic 2, Terzics, Ugalde 5.
Zagreb: Skok 1, Stevanovic (kapusok), Cingesar 2, Horvat 3, Jotic, Kontrec 1, Mandalinic, Markovic 2, Miklavcic 3, Pavlovic 3, Sebetic 1, Susnja, J. Valcic 1, T. Valcic, Vori 2, Vujic.

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 52-41-es összesítéssel.

Veszprém, 2017. április 1. A veszprémi Nagy László (j) és David Miklavcic, a horvát csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Telekom Veszprém-PPD Zagreb visszavágó mérkőzésen a Veszprém Arénában 2017. április 1-jén. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Nagy László lő kapura. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

PSG Handball — HBC Nantes 35-27 (15-13)
PSG: Nedim Remili 10, Gensheimer 6, Mikkel Hansen 4, Luka Karabatic 4, Nikola Karabatic 4, Abalo 3, Nielsen 3, Stepancic 1.
Nantes: David Balaguer Romeu 10, Nyokas 6, Gurbindo Martinez 5, Claire 4, Gharbi 1, Klein 1.

Továbbjutott:  a PSG, 61-53-as összesítéssel.