Fölényes veszprémi siker Szegeden

A címvédő Telekom Veszprém meglepetésre nagy fölénnyel, 30-21-re győzött a MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.

A hazaiak közül Zubai Szabolcs és Pedro Rodríguez hiányzott, a vendégektől pedig a csapatkapitány Nagy László, aki ujjtörése után gyógyul. Rajta kívül Jamali Iman, William Accambray és Renato Sulic sem játszott.

A negyedik percben kettős emberelőnybe került a Szeged, és ezt kihasználva két góllal ellépett riválisától (4-2). A norvég jobbátlövő, Kent Robin Tönnesen vezérletével egyenlített a címvédő (6-6), majd a macedón Dejan Manaszkov két találatával a meccs során először vezetett (9-10).

Védekezésben mindkét együttes magas színvonalon teljesített, de a veszprémi kapusok jobban védtek. Támadásban többet hibáztak a szegediek, nyolc percen keresztül nem találtak a hálóba (10-12), és a szünetben már háromgólos hátrányban voltak (11-14).

A második félidőt mindkét kapu előtt hatékonyabban kezdték a vendégek, gyorsabban kézilabdáztak, és tovább növelték a különbséget (13-19). Sorozatban háromszor voltak eredményesek a csongrádiak, de már nem tudták szorossá tenni az állást (18-23). A hajrában csak a vendégsiker mértéke volt a kérdés, és mivel a veszprémiek ebben az időszakban is a korábban látott lelkesedéssel és összpontosítással játszottak, 2015 májusa után ismét nyertek Szegeden. A látottak alapján a fölényes sikerük is megérdemelt.

Az NB I-ben az alapszakaszt követően az első és a második helyezett oda-visszavágó alapon mérkőzik meg a bajnoki címért. Amennyiben érvényesül a papírforma, és ez a két csapat a Veszprém és a Szeged lesz, az egymás elleni rangadóiknak kiemelt jelentőségük van, hiszen az alapszakasz győztese játszhatja otthon a finálé második találkozóját.

Ez volt párharcuk történetének 163. tétmérkőzése, a Veszprém 114. alkalommal nyert, huszonötödször a Szeged otthonában.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a Veszprémnek, sokkal jobbak voltak ma. Az első félidőben döntetlennél nem tudtunk belőni négy-öt ziccert, míg ők kétszer is betaláltak, ez volt a kulcs. A második játékrészben, amikor öt góllal el kezdett vezetni a Veszprém, önbizalommal telve és lazán játszottak, ez nekünk óriási teher volt. Októberben vagyunk, megmutatta a Veszprém, hogy milyen szinten kell lennünk, ha nyerni akarunk ellenük. Nagyon fontos ebben a pillanatban, hogy együtt legyünk és folytassuk a munkát. Ez a csapat sok jót adott a szurkolóknak, de ma nagyon rosszul teljesítettünk. Köszönöm a nekik, hogy fantasztikus hangulatot teremtettek, sajnálom, hogy kikaptunk.”

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Gratulálok a Veszprémnek, nagyon csalódott vagyok. Húsz percig pariban voltunk, de a második félidőben végig futottunk az eredmény után. Ki kell javítanunk a hibáinkat a jövőben.”

Ljubomir Vranjes, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Jó érzés, hogy két ponttal távozhatunk innen. Az első félidőben sok kiállításunk volt. Sok problémát okozott nekünk a Szeged védekezése, de a szünet után sok olyan támadást vezettünk, ami ez ellen orvosság volt. Jól védekeztünk, most a pihenésé a főszerep, de többeknek a válogatottaknál van jelenésük a jövő héten.”

Schuch Timuzsin, a Telekom Veszprém játékosa: „Gratulálok mindkét csapatnak. Szegeden kilenc góllal győzni leírhatatlan érzés. Kulcspont volt valóban, amit Pastor mester is említett. Jól védekeztünk, Alilovic jól védett. Támadásban Lékai vezetésével szétszedtük a Szegedet, egymásért küzdöttünk nagybetűs csapatként.”

Férfi kézilabda NB I, 7. forduló:

MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 21-30 (11-14)
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 3 (2), Bánhidi 2, Blazevic, Bodó 3, Buntic 2, Fekete B., Gaber, Gorbok 3, Källman, Sigurmansson 1 (1), Skube 3, Sostaric 3, Thiagus Petrus 1 (1), Zsitnyikov.
Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok), Ancsin 3, Blagotinsek 1, Győri, Ilics 2, Lékai 4, Ligetvári, Manaszkov 6, Marguc 4, Nilsson 3, Terzics, Tönnesen 7, Schuch, Ugalde.

Forrás: Délmagyar.hu/MKSZ/MTI