Fölényesen győzött a MOL-Pick Szeged

A MOL-Pick Szeged kilenc góllal legyőzte a vendég svéd IFK Kristianstad csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Fotó: Török János/Délmagyar

A szegedi játékosok közül csak Pedro Rodríguez hiányzott a keretből, őt taktikai okok miatt nem nevezte Juan Carlos Pastor vezetőedző.

Ahogy a múlt héten Zágrábban, úgy ezúttal is gyors, hatékony játékkal kezdett a magyar csapat, ezért a Kristianstad már a nyolcadik percben időt kért (7-3), de ezzel sem tudta megtörni a házigazdák lendületét.

A svédek tíz percen keresztül nem találtak a hálóba, a második idejüket is kikérték, a szegediek viszont eközben bravúros megoldásokkal szerezték góljaikat (12-3). Ezt követően átlendült a holtponton a vendégcsapat, de a hazaiak továbbra is jól védekeztek, támadásban Bodó Richárd vezérletével remekeltek, így a különbség nem csökkent a szünetre (20-11).

A második felvonás elején igyekezett felzárkózni a Kristianstad, amely stabilizálta a játékát, és amikor már csak hat gól volt a két együttes között, Juan Carlos Pastor időt kért (28-22), mert csapata megint megtorpant, ahogyan egy héttel ezelőtt a zágrábi meccsen is.

Az utolsó tíz percben újra eredményesen kézilabdáztak a szegediek, és ekkora fölénnyel, kilenc góllal is megérdemelten nyertek.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa Viktor Hallen volt hét találattal. A szegediek közül Balogh Zsolt ezen a találkozón dobta pályafutása 250. gólját a BL-ben, Bodó Richárd pedig egyéni csúcsot döntött, hiszen hét alkalommal talált a hálóba, az eddigi rekordja pedig négy gól volt a kupasorozatban.

A Szeged jövő szombaton hazai pályán a címvédő macedón Vardar Szkopje ellen folytatja BL-szereplését.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a játékosaimnak, nagyon jól teljesítettek, főleg az első félidőben. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy nagyszerű hangulatot teremtettek a csarnokban. Nagyon jól kezdtünk, sok labdát szereztünk és pontosan játszottunk, kivéve a hétmétereseket. Nehéz ugyanolyan ritmusban játszani két félidőt, pláne ilyen jó csapat ellen. Skandináv mentalitásuk van, végig harcolnak. A második félidőben sokat rohantak, mindenki hozzá tudott tenni valamit a meccshez a részünkről. Jó összecsapás volt, de el kell felejtenünk, mert jön a többi. Fontos, hogy nyerjünk mindig, sokat kell még dolgoznunk, hogy a tavalyi formánkat elérjük.”

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Gratulálok a Kristianstadnak. Nem volt ekkora különbség a csapatok között,  örülök, hogy ekkora győzelmet tudtunk aratni. Vártam már, hogy sokat játsszak egy BL-meccsen. Ha így kézilabdázunk a jövőben, akkor bárki ellen nyerhetünk. Erőt meríthetünk a mai meccsből. Kedden a Vác ellen kell győznünk, majd utána jön a Vardar szombaton. Nehéz lesz, de valamit biztos kitalál az edzőnk, hogy sikeresek legyünk a macedónok ellen.”

Lars Olsson, a Kristianstad vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek és Pastor edzőnek. Jól kezdtünk, de nagyon passzívvá váltunk. Sokat futott a Szeged, Bodó jól lőtt. Próbáltunk a második félidőben gondot okozni a hazaiaknak, de nem sikerült.”

Viktor Hallen, a Kristianstad játékosa: „A Szeged nagyon sokat futott, türelmesen támadott, sok gólt szerzett. Lehet kevesebbet kellett volna lőnöm, és többet futnom, mert nem nyertünk.”

Férfi kézilabda BL, 3. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged – IFK Kristianstad 36-27 (20-11)
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 2, Bánhidi 5, Blazevic, Bodó 8, Buntic 1, Fekete B. 1, Gaber 3, Gorbok 1, Källman 3, Sigurmansson 3, Skube 3, Sostaric 2, Thiagus Petrus 2, Zsitnyikov 2.
IFK: L. Larsson, Kappelin (kapusok), Arnarsson 2, Eriksen, Freiman, Gudmundsson 5, Hallén 6, Henningsson 2, Jonsson 2, Lagergren 2, J. Larsson, Lipovac 2, Nilsen 2, Persson 1, Sörensen 3.

Nantes (francia)-Rhein Neckar Löwen (német) 26-26 (15-16)
HC Vardar (macedón)-PPD Zagreb (horvát) 28-21 (13-10)
Orlen Wisla Plock (lengyel)-FC Barcelona Lassa (spanyol) 30-37 (13-21)

A csoport állása: 1. Vardar 6 p, 2. Szeged 4 p, 3. Löwen 4 p, 4. Barcelona 3 p, 5. Nantes 3 p, 6. Zagreb 1 p, 7. Kristianstad 1 p, 8. Plock 0 p

Forrás: Délmagyar/MKSZ/MTI