Folytatódik az úszószövetség drámája

Shares
Az elnökjelöltségtől visszalépő Tóth István kitart amellett, hogy jogszabályellenes volt a közgyűlés, így bíróság elé viszi az ügyet

Az elnökjelöltségtől visszalépő Tóth István kitart amellett, hogy jogszabályellenes volt a közgyűlés, így bíróság elé viszi az ügyet

Vasárnap botrányos körülmények között választották meg Wladár Sándort a Magyar Úszó Szövetség első emberének. Az elnökjelöltségtől visszalépő Tóth István azonban kitart amellett, hogy jogszabályellenes volt a közgyűlés, így bíróság elé viszi az ügyet – nyilatkozta a Kossuth Rádiónak az eseményt követően.

„Természetesen a döntést tiszteletben tartom. Nagyon sajnálom, hogy beárnyékolja ezt a jogtalanság” – vágott a közepébe a szentendrei Kossuth SE elnöke. Kiemelte, már a szeptember 1-i közgyűlés is szabályellenesen lett összehívva. Azért is bánja, hogy így alakult, mert nagyon nagy volt az egyetértés.

„Jól megszervezték maguknak az elnökségi tagok, minden elismerésem az övéké” – tette hozzá. Egyébként nem érzi magát ellenzékinek, ahogy érzése szerint azt a médiában állították, sokkal inkább, még ha nem is szívesen bújik ebbe a szerepbe, amolyan szabadságharcosnak, aki mindent az egyesülete és a sportolói érdekében tesz.

Senkit sem szeretne rágalmazni, ezért rengeteg munkájába és energiájába kerül, hogy korrekten, tények alapján mondjon véleményt.

Tóth leszögezte, az elnökségbe kerülő tagok jó részét maga is megszavazta, de akkor is bíróság elé viszi az ügyet. Azzal érvelt, hogy amennyiben egyhangú lett volna a döntés, akkor elutasítanák a keresetét a szabálytalan ügymenet ellenére is. De állítása szerint ez esetben szó sem volt egyhangúságról, rengeteg ellenszavazat érkezett.

Ezért meg kell támadni. Nem lehetnek ott törvénytelenül, mert akkor, hogy legitimek? – mondta a sportvezető, aki az elnökjelöltségtől való visszalépését az erőviszonyokkal indokolta, mondván akkor is így tett volna, ha valamilyen oknál fogva megkapja a megfelelő mennyiségű szavazatot.

Azon viszont mélységesen megdöbbent, hogy a szövetség történetében eddig példátlan módon a kandidálók meg sem szólalhattak. „Ez döbbenetes. Annyira féltek attól, hogy nem megy át a megtervezett dolog, hogy eszükbe nem jutott. Eddig harcoltunk a titkosságért, most fel sem merült” – fejezte ki értetlenségét.

A másik visszalépő elnökjelölt, Hornyák Viktor magánszámáról, mikor a levezető elnök asztalára dobott egy bilincset, Tóth annyit mondott, hogy szerinte nem a konkrét személynek szólt, sokkal inkább a szövetség háza táján a háttérben zajló nyomozásoknak, amelyek komoly bűncselekményekre utalnak. „Az hogy igaz vagy nem igaz, azt nem tudom megmondani. Ezt majd a nyomozóhatóság ki fogja deríteni. Szomorú lennék, ha a választott elnökséget ez érintené” – hangsúlyozta. Egyébként ugyanúgy az elsők között gratulált Wladár Sándornak a kinevezéséhez, ahogy korábban Bienerh Gusztávnak is.

Azonban számára akkor vált egyértelművé, hogy mennyien szavaztak gépiesen, amikor nem fogadták el, hogy 25 fős legyen az elnökség. „Érthetetlen, miért nem akarnak többen képviselők lenni. Ez érthetetlen – hangoztatta. – Valami megállapodás volt a háttérben, ami a megválasztottakra nincs hatással. Egy-két embertől eltérően meg is szavaztam őket.”

Wladár és azok személye, akikre voksát adta, azt jelzik Tóthnak, hogy sem neki, sem klubjának nem kell tartania a kegyvesztettségtől. Bár a grémiumba visszakerülő régi emberek, ahogy nevezte őket, a slepp azért aggasztja. Ha mégis azt érezné, hogy a sportolói hátrányos megítélés alá kerülnek, akkor rosszabbra fordul a helyzet, mert azt mégsem hagyhatná annyiban – zárta gondolatait.

M4 Sport/Kossuth Rádió