Fradi-siker Norvégiában

A Ferencváros kilenc góllal győzött a Larvik otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában.

Jól kezdett a magyar csapat, meg is lépett norvég ellenfelétől, amely azonban egy gólra visszazárkózott (7-8). Ezt követően a Ferencváros védekezése stabilabbá vált, a Larvik játékosai pedig egyre jobban elbizonytalanodtak, így csakhamar hat gólra nőtt a különbség (7-13), majd a játékrész utolsó előtti percében meglett a „közte tíz” (8-18). Az utolsó találatot a norvégok szerezték a szünet előtt, de így sem volt miért aggódnia az FTC-nek.

A Larvik a pihenőt követően sem tudott változtatni a mérkőzés menetén, a Ferencváros pedig annyi energiát fektetett a játékba, amellyel őrizte a különbséget.

A magyar csapat – amint az már a mérkőzés előtt biztos volt – a második helyen jutott tovább, vasárnapi sikerével pedig eldőlt, hogy négy pontot visz magával a középdöntőbe.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:

Larvik (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 21-30 (9-18)
Larvik: Dias Moreschi, Rundbraten (kapusok), Bergum, Breistol 1, Christensen 2, Hjertner 2, Lima de Araujo, Loken 2, Rivas Toft 5, Roth Berglie 1, Tollbring 5 (3), Wolff 1.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 2, Háfra, Hornyák D. 2, Kovacsics 4 (1), Lukács 7, Márton, Mészáros, Pena 4, Schatzl 6, Snelder, Szekeres, Szucsánszki, van der Heijden 5.

HC Vardar (macedón)-Thüringer HC (német) 29-21 (12-12)

A csoport végeredménye: 1. Vardar 12 p, 2. FTC 8 p, 3. Thüringer 2 p, 4. Larvik 2 p.